Czerwiec '20

Michał Kobojek – saksofon

Leszek Kołodziejski – dyrygent
Orkiestra Filharmonii Łódzkiej

Kolejny projekt Izy Połońskiej i Leszka Kołodziejskiego, tym razem poświęcony twórczości Magdy Czapińskiej, której charyzmatyczne teksty, pełne mądrości i prawdy, uwzględniające perspektywę transcendencji, od lat poruszają polską publiczność. Bo któż z nas nie zna „Remedium” ze słowami: „wsiąść do pociągu byle jakiego, nie dbać o bagaż, nie dbać o bilet…” czy też „Pogody ducha”, albo „Zamiast". Zaproszenie do koncertu w FŁ przyjęli wyjątkowi goście: Magda Umer i Mieczysław Szcześniak. Usłyszymy także „Na dłoni”, „Co to jest czułość”, „Być kobietą”, jak również nowe piosenki napisane specjalnie do tego projektu.