Czerwiec '23

po wt śr cz pt so nd
29
30
31
1
2
3
4
 
 
 
 
 
 
 
5
6
7
8
9
10
11
 
 
 
 
 
 
 
12
13
14
15
16
17
18
 
 
 
 
 
 
 
19
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
 
26
27
28
29
30
1
2
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >

24. Festiwal Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski"

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber zaprasza na 24. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Przed nami 18 koncertów w wakacyjne weekendy, od 24 czerwca do 27 sierpnia. Odbędą się one w różnych miejscach regionu – w obiektach sakralnych, w plenerze, a także w siedzibie Filharmonii Łódzkiej.

Lato to pora, na którą co roku czekamy. Lato to czas odpoczynku po pracowitych jesienno-zimowych miesiącach, a także czas podróży po miejscach znanych i nieznanych, czas obcowania z przyrodą i zabytkami kultury, czas różnorodności naszych doznań, barw, dźwięków, nastrojów. Festiwal „Kolory Polski” skupia w sobie i zarazem pomnaża tę różnorodność, wzbogacając wakacyjne doświadczenia o słuchanie i przeżywanie muzyki. Podczas Festiwalu publiczność będzie obcować z muzyką klasyczną – w wykonaniu łódzkich filharmoników, zespołów kameralnych oraz solistów, ale także z muzyką rozrywkową, folkiem, jazzem, gospel. Wystąpi wielu znakomitych artystów, z którymi przez całe lato będziemy dzielić muzyczne emocje.

Na PRELUDIUM 24. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” zapraszamy w sobotę 24 czerwca do Nieborowa, gdzie Grohman Orchestra zaprezentuje znane piosenki polskiej sceny rozrywkowej w aranżacjach Krzysztofa Herdzina.

INAUGURACJA tegorocznych „Kolorów” odbędzie się w niedzielę 2 lipca w Poświętnem. Wystąpi Capella Bydgostiensis pod kierunkiem Piotra Pławnera – solistami będą dwaj znani skrzypkowie: Jakub Jakowicz i Krzysztof Jakowicz.
Pozostałe miejscowości, w których zaplanowano festiwalowe koncerty, to Warta, Bełdów, Maurzyce, Czerniewice, Dąbrowa, Rozprza, Przedbórz, Wolbórz, Makowiska, Sieradz, Żarnów, Zadzim, Rogów, Zduńska Wola, Tum i Łódź.

 

                                                                                                                                                                                                                                                 ​

 

Czerwiec '23

Czerwiec '23

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.