Informacje ogólne

ZASADY SPRZEDAŻY BILETÓW W SEZONIE ARTYSTYCZNYM 2019/2020


Kasa biletowa:
- poniedziałek: 10.00–18.00
- wtorek: 10.00–20.00
- środa: 10.00–18.00
- czwartek: 10.00–18.00
- piątek: 10.00–20.00
- godzinę przed każdym koncertem
- podczas pierwszej przerwy w koncercie
   
tel.: 42 664 79 79
bilety@filharmonia.lodz.pl

Honorujemy karty płatnicze.


REGULAMIN UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ FŁ


NEWSLETTER
Najlepszym sposobem, by śledzić aktualne informacje na temat nadchodzących koncertów, sprzedaży biletów i innych aspektów działalności Filharmonii, jest cotygodniowy newsletter. Można się na niego zapisać na stronie internetowej Filharmonii Łódzkiej.

 

BIURO OBSŁUGI SŁUCHACZA
BOS zajmuje się sprzedażą biletów dla grup oraz współpracą z firmami i instytucjami.
Osoba do kontaktu: Sylwia Lewicka
Tel.: 663 200 902, 42 664 79 99
sylwia.lewicka@filharmonia.lodz.pl

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ORGANIZACJA WIDOWNI
Widownia Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej liczy 658 miejsc, podzielonych na dwie strefy biletowe. I strefa (droższe bilety) obejmuje 220 miejsc (fotele nr 5-26 w rzędach od VI do XV). II strefa to pozostałe 438 miejsc.
Podczas transmisji operowych „The Met: Live In HD” dostępnych jest 620 miejsc (miejsca w lożach nie są sprzedawane).

Widownia podzielona jest na trzy strefy biletowe: I strefa obejmuje 220 miejsc: fotele nr 5-26 w rzędach VI-XV II strefa obejmuje 250 miejsc: wszystkie pozostałe fotele w rzędach VI-IX i XX-XXII oraz fotele 1-2 i 29-30 w rzędach X-XVIII; III strefa obejmuje 110 miejsc: wszystkie fotele w rzędach od I do V.
Sala Kameralna może pomieścić 100 słuchaczy. Miejsca są nienumerowane.

 

BILETY ULGOWE
Na koncerty w Sali Koncertowej w każdej strefie cenowej oraz w Sali Kameralnej obowiązują bilety normalne i ulgowe. Ulgi przysługują: uczniom, studentom (studiów I i II stopnia oraz doktoranckich), emerytom, rencistom i osobom niepełnosprawnym. Uczniowie szkół artystycznych i studenci uczelni artystycznych mogą kupić bilety ze specjalną, dodatkową zniżką.

Bilety ulgowe nie obowiązują na cykle: „The Metropolitan Opera”, „Odkrywcy muzyki” i Baby Boom Bum.

 

WEJŚCIÓWKI
Wejściówki sprzedawane są na wybrane koncerty. Ich liczba jest ograniczona i uzależniona od rodzaju koncertu oraz sali, w której się on odbywa.
Sprzedaż wejściówek rozpoczyna się godzinę przed rozpoczęciem koncertu. Można je kupować wyłącznie za gotówkę. W celu usprawnienia sprzedaży prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty.
Osoby z wejściówkami mogą zajmować wolne miejsca na sali po trzecim dzwonku, są jednak zobowiązane do ustąpienia miejsca osobie, która wykupiła pełnopłatny bilet na to miejsce.


 
REZERWACJE
Istnieje możliwość zarezerwowania biletu na wybrany koncert. Rezerwacji można dokonać osobiście, telefonicznie (w kasie biletowej) oraz mailem. Zarezerwowane bilety należy wykupić w ciągu 14 dni, jednak nie później niż 3 dni przed koncertem. W przypadku niewykupienia biletów w tym terminie rezerwacja zostanie anulowana.

 

ZWROTY
Kasa zwraca pieniądze za zakupione bilety do dnia poprzedzającego koncert, na który zakupione zostały bilety. Należy okazać paragon fiskalny.
Bilety zakupione przez internet oraz abonamenty, nie podlegają zwrotom.


SPOSOBY PŁATNOŚCI
Honorujemy karty płatnicze.    
Bilety można nabyć na naszej stronie www oraz poprzez internetowy serwis Bilety24.


Należność za bilety zarezerwowane prosimy wpłacać na następujący numer konta:
51 1020 3352 0000 1902 0242 2756  

 

ABONAMENTY
Bilety na wybrane cykle koncertów i warsztatów można kupować w formie abonamentu. W sezonie 2019/2020 Filharmonia Łódzka oferuje abonamenty na:

  • koncerty symfoniczne,
  • transmisje przedstawień operowych „The Met: Live in HD",
  • cykle warsztatów dla dzieci „Odkrywcy Muzyki”, Baby Boom Bum i Dziecięcy Uniwersytet Artystyczny.

Cena biletu w abonamencie jest niższa niż biletu kupowanego pojedynczo od 10% do 40% (w zależności od cyklu).

Kupując bilety na 5 wybranych koncertów symfonicznych, otrzymają Państwo 15% rabatu od ceny biletu normalnego. Przy zakupie 10 biletów rabat wynosi 25%, przy zakupie biletów na 15 i więcej koncertów – 35%. Abonamenty 5-10-15 dostępne są jedynie w kasie.

 

KARTA RODZIN WIELODZIETNYCH
Filharmonia Łódzka honoruje Wojewódzką Kartę Rodzin Wielodzietnych. Okaziciel Karty może kupić bilet (pojedynczy, dla całej rodziny lub dla kilku osób) z 50% rabatem od ceny biletu normalnego.

Rabat nie obejmuje transmisji „The Met: Live In HD” i koncertów szkolnych z ceną biletu 15 PLN oraz imprez zewnętrznych. O możliwości rabatowania koncertów specjalnych decyduje Dyrekcja FŁ.
 

KARTA SENIORA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO
Filharmonia Łódzka honoruje Kartę Seniora Województwa Łódzkiego. Właściciel Karty uprawniony jest do zakupu  biletu na koncerty symfoniczne, i kameralne z 25% rabatem od ceny biletu normalnego, a na koncerty organowe z 40% rabatem od ceny biletu normalnego.

Rabat nie obejmuje transmisji „The Met: Live In HD” i koncertów szkolnych z ceną biletu 15 PLN oraz imprez zewnętrznych. O możliwości rabatowania koncertów nadzwyczajnych decyduje Dyrekcja FŁ.


 

CHÓR DLA (NIE)OPORNYCH
Uprzejmie informujemy, że w sezonie 2019/2020 obowiązuje odpłatność za udział w zajęciach Chóru dla (nie)opornych: za okres wrzesień – grudzień: 25 PLN. Udział w pierwszej próbie – gratis. Opłatę można uiścić w kasach FŁ.

 

 

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.