Kwiecień '20

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
28
1
2
3
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >

Filharmonia z klasą

 

„Filharmonia z klasą” to oferta ciekawych warsztatów muzycznych dla przedszkolaków i uczniów z klas I-VI szkół podstawowych. Zapraszamy do gmachu przy ul. Narutowicza dzieci wraz z nauczycielami. Zajęcia prowadzą muzycy Filharmonii Łódzkiej, posiadający także doświadczenie pedagogiczne. W zależności od tematyki warsztatu grupy uczestników mogą mieć różną liczebność, jednak najczęściej odpowiada ona jednemu lub dwóm zespołom klasowym, grupom przedszkolnym.

 

Harmonogram i szczegółowy opis zajęć w sezonie 2019/2020

Harmonogram 2019/2020

Harmonogram dla przedszkoli

 

„Filharmonia z klasą” – oferta dla szkół

Podczas warsztatów uczniowie będą mogli poznać instrumenty: zarówno należące do orkiestry symfonicznej, jak i ludowe z różnych stron świata. Dzieci dowiedzą się, że instrumentem może być także ludzkie ciało i poznają sposoby jego „udźwiękowienia”. Zauważą i docenią potęgę rytmu, od którego ponoć rozpoczęła się cała historia muzyki. Dowiedzą się także, jak powstaje przebój i jakie cechy musi mieć piosenka, by mogła się nim stać. Uczestnicy filharmonicznych warsztatów staną się bardziej świadomymi i uważnymi odbiorcami muzyki. Wszystko to w formie interaktywnych ćwiczeń.

Tematyka warsztatów wpisuje się w podstawę programową przedmiotu „Muzyka” w szkole podstawowej.

 

Tematy do wyboru:

MONIUSZKO – NIE BÓJMY SIĘ STRASZNEGO DWORU – Moniuszko był cool, a tytułowy straszny dwór był straszny bo…, czym zajmowała się prząśniczka i czy Jontek mógłby zerwać z Hanką na Facebooku?

DĘTE WYNALAZKI – OD ROGU DO SUZAFONU – bawoli, barani, a w końcu blaszany, bardzo powszechny i lubiany, dlaczego?

BODY PERCUSSION – ciało jako niesamowity instrument perkusyjny.

DZWIĘKI WOKÓŁ NAS – zabawa w poszukiwaczy dźwięków mająca na celu uwrażliwienie na różnorodne dźwięki.

BEATBOX & FREESTYLE –  uczestnicy będą wymyślać teksty na poczekaniu, bawić się słowem, zmieniać litery i słowa w muzykę.

MUZYKA FILMOWA – jaką pełni funkcję, co się stanie gdy zmienimy dźwięki w filmie? Uczestnicy poznają odpowiedzi na te pytania, a także sami skomponują utwór.

SEKRETY SKRZYPIEC – czemu są takie fenomenalne od stuleci? Przed uczestnikami „odkryją swoją duszę”.

ORKIESTRA BEZ TAJEMNIC – 80 osób na scenie, każda zna swoje miejsce i wie co robić, każda jest bardzo ważna. Jak tomożliwe?!

BEETHOVEN - SYMFONIE PEŁNE EMOCJI – czy Beethoven lubił wypoczywać na wsi, dlaczego niszczył fortepiany i kto puka do drzwi w pierwszych taktach jego V Symfonii. Uczestnicy rozwiążą muzyczne puzzle, a chętni będą mogli nawet wcielić się w postać kompozytora.

INSTRUMENTÓW OSOBLIWYCH WYSPY SZCZĘŚLIWE – CHINY – spotkanie z muzyką i szeroko pojętą kulturą Chin.

INSTRUMENTÓW OSOBLIWYCH WYSPYSZCZĘŚLIWE – JAPONIA – muzyczna wyprawa do kraju kwitnącej wiśni.

INSTRUMENTÓW OSOBLIWYCH WYSPY SZCZĘŚLIWE – TAJWAN – muzyczna opowieść o piratach, łowcach głów i żeglarzach oraz mieniącej się kolorami różnych narodów kultury kolonialnej.

 

Zajęcia dla szkół trwają godzinę i 15 minut, odbywają się we wszystkie dni tygodnia o g. 9.00 i 10.45.

Cena: 18 PLN/uczestnik, minimalna ilość uczestników w grupie jest uzależniona od tematu zajęć.

 

"Filharmonia z klasą" – oferta dla przedszkoli

Podczas warsztatu śpiewane melodie będą przeplatane rymowanymi wierszykami. Warsztat przewiduje elementy improwizacji głosem oraz aktywne uczestnictwo dzieci i opiekunów (powtarzanie motywów melodycznych i rytmicznych – śpiewanie i rytmizowanie bez słów, ruch płynny ciała). Pod koniec warsztatu mogą pojawić się małe instrumenty lub (na życzenie) gra na fortepianie z osobą prowadzącą.

 

Tematy do wyboru:

CZŁOWIEK – o radości, gniewie, smutku, miłości i istocie międzyludzkich kontaktów.

ŚWIAT – egzotyka w wierszykach i melodiach. Intensywna wędrówka dookoła świata.

MARZENIA – fantastyczna podróż dla wszystkich nie bojących się abstrakcyjnego myślenia.

GORDON IN ENGLISH – możliwość połączenia metodycznych zajęć muzycznych z przypomnieniem podstawowych angielskich słówek.

MUZYCZNA BAJECZKA I i II – Inscenizowana, para-teatralna bajkowa muzyczna opowieść. Dzieci aktywnie uczestniczą w warsztacie kształtują swoją małą ekspresję artystyczną.

Możliwe jest również powrócenie do tematów z poprzednich lat: Emocje, Podróże, Skakanka, Daktyle, Kosmos, Piraci, Ekierka, Ekologia. Możliwość realizacji tematu na życzenie.

 

Zajęcia dla przedszkoli trwają 45 minut, odbywają w środy o g. 9.00 i 10.00.

Cena: 10 PLN/uczestnika, grupa minimum 20 osób.

 

INFORMACJE, REZERWACJE I SPRZEDAŻ BILETÓW

Kasa biletowa FŁ, tel. 42 664 79 79, czynna w dni robocze 10.00-18.00, wtorek i piątek do 20.00.

bilety@filharmonia.lodz.pl

Biuro Obsługi Słuchacza zajmuje się sprzedażą biletów dla grup zorganizowanych oraz współpracą z firmami i instytucjami.

Kontakt: Sylwia Lewicka, tel. 663 200 902

sylwia.lewicka@filharmonia.lodz.pl

Anna Gaik, tel. 693 380 085

anna.gaik@filharmonia.lodz.pl

 

Honorujemy karty płatnicze.

Należność za bilety zarezerwowane prosimy wpłacać na rachunek (bilety na zajęcie opłacone przelewem można odebrać w kasie biletowej FŁ przed warsztatami):

51 1020 3352 0000 1902 0242 2756

 

 

 

Kwiecień '20

K

Kwiecień '20

2020-04

27
29
30
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.