Marzec '24

po wt śr cz pt so nd
26
27
28
29
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
24
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >

METROPOLITAN OPERA LIVE

W sezonie artystycznym 2023/2024 nowojorska Metropolitan Opera zaplanowała dziesięć spektakli w ramach cyklu Met: Live in HD, w tym dwie nowe produkcje i trzy premiery. Wszystkie będą mogli Państwo obejrzeć w sali koncertowej Filharmonii Łódzkiej. Jeden ze spektakli („Florencia en el Amazonas”) retransmitować będziemy w terminie późniejszym w stosunku do terminu przedstawienia w Nowym Jorku.

Karnety na cały sezon transmisji dostępne będą w kasach biletowych FŁ od 16 sierpnia do 15 września 2023 roku. Po tym terminie sprzedawać będziemy pojedyncze bilety.

Ceny biletów pozostają niezmienione i wynoszą:
- na pojedyncza transmisję: 80, 60 lub 40 PLN w zależności od strefy na widowni (nie ma biletów ulgowych);
- przy zakupie karnetu na 10 spektakli: 48 PLN w I strefie, 36 PLN w II strefie. 

 

 

PLAN TRANSMISJI W SEZONIE ARTYSTYCZNYM 2023/2024

 

21.10.2023, SOBOTA, 18.55
JAKE HEGGIE – „DEAD MAN WALKING” (premiera)

Libretto: Terrence McNally

Realizatorzy:
Yannick Nézet-Séguin – dyrygent
Ivo van Hove – reżyseria
Jan Versweyveld – scenografia i światło
An D’Huys – kostiumy
Tom Gibbons – dźwięk
Christopher Ash – projekcje

Obsada:
Latonia Moore – Sister Rose
Joyce DiDonato – Sister Helen Prejean
Ryan McKinny – Joseph De Rocher
Susan Graham – Mrs. Patrick De Rocher

Czas trwania: 3 godziny 15 minut

 

18.11.2023, SOBOTA, 18.55
ANTHONY DAVIS – „X: THE LIFE AND TIMES OF MALCOLM X” (premiera)

Libretto: Thulani Davis

Realizatorzy:
Kazem Abdullah – dyrygent
Robert O’Hara – reżyseria
Clint Ramos – scenografia
Yee Eun Nam – projekcje
Alex Jainchill – światło
Rickey Tripp – choreografia

Obsada:
Leah Hawkins – Louise/Betty
Raehann Bryce-Davis – Ella
Victor Ryan Robertson – Elijah/Street
Will Liverman – Malcolm
Michael Sumuel – Reginald

Czas trwania: 3 godziny i 25 minut

 

 

2.12.2023, SOBOTA, 18.55
WOLFGANG AMADEUS MOZART – „CZARODZIEJSKI FLET” (powtórzenie z 30 grudnia 2006)

Libretto: Emanuel Schikaneder

Realizatorzy:
James Levine – dyrygent
Julie Taymor – reżyseria
George Tsypin – scenografia
Julie Taymor – kostiumy
Donald Holder – światło
Julie Taymor i Michael Curry – lalki
Mark Dendy – choreografia
J.D. McClatchy – tłumaczenie libretta

Obsada:
Matthew Polenzani – Tamino
Ying Huang – Pamina
Nathan Gunn – Papagena
Erika Miklósa – Królowa Nocy
René Pape – Sarastro

Spektakl w angielskiej wersji językowej

Czas trwania: 1 godzina i 55 minut

 

 

16.12.2023, SOBOTA, 18.55
DANIEL CATÁN – „FLORENCIA EN EL AMAZONAS” (premiera, retransmisja)

Libretto: Marcela Fuentes-Berain

Realizatorzy:
Yannick Nézet-Séguin – dyrygent
Mary Zimmerman – reżyseria
Riccardo Hernandez – scenografia
Ana Kuzmanic – kostiumy
T.J. Gerckens – światło
S. Katy Tucker – projekcje
Alex Sanchez – choreografia

Obsada:
Ailyn Pérez – Florencia
Gabriella Reyes – Rosalba
Nancy Fabiola Herrera – Paula
Mario Chang – Arcadio
Michael Chioldi – Álvaro
Mattia Olivieri – Riolobo
Greer Grimsley – Captain

Czas trwania: 2 godziny i 35 minut

 

 

6.01.2024, SOBOTA, 18.55
GIUSEPPE VERDI – „NABUCCO”

Libretto: Temistocle Solera       

Realizatorzy:
Daniele Callegari – dyrygent
Elijah Moshinsky – reżyseria
John Napier – scenografia
Andreane Neofitou – kostiumy
Howard Harrison – światło

Obsada:
Liudmyla Monastyrska – Abigaille
Maria Barakova – Fenena
SeokJong Baek – Ismaele
George Gagnidze – Nabucco
Dmitry Belosselskiy – Zaccaria

Czas trwania: 3 godziny i 10 minut

 

 

27.01.2024, SOBOTA, 18.55
GEORGES BIZET – „CARMEN”

Libretto: Henri Meilhac i Ludovic Halévy

Realizatorzy:
Daniele Rustioni – dyrygent
Carrie Cracknell – reżyseria
Michael Levine – scenografia
Tom Scutt – kostiumy
Guy Hoare – światło
rocafilm/Roland Horvath – projekcje
Ann Yee – choreografia

Obsada:
Angel Blue – Micaëla
Aigul Akhmetshina – Carmen
Piotr Beczała – Don José
Kyle Ketelsen – Escamillo

Czas trwania: 3 godziny i 45 minut

 

 

9.03.2024, SOBOTA, 18.00
GIUSEPPE VERDI – „MOC PRZEZNACZENIA”

Libretto: Francesco Maria Piave

Realizatorzy:
Yannick Nézet-Séguin – dyrygent
Mariusz Treliński – reżyseria
Boris Kudlička – scenografia
Moritz Junge – kostiumy
Marc Heinz – światło
Bartek Macias – projekcje
Maćko Prusak – choreografia

Obsada:
Lise Davidsen – Leonora
Judith Kutasi – Preziosilla
Brian Jagde – Don Alvaro
Igor Golovatenko – Don Carlo
Patrick Carfizzi – Melitone
Soloman Howard – Markiz de Calatrava/Ojciec Gwardian

Czas trwania: 4 godziny i 25 minut

 

 

23.03.2024, SOBOTA, 17.55
CHARLES GOUNOD – „ROMEO I JULIA”

Libretto: Jules Barbier i Michel Carré

Realizatorzy:
Yannick Nézet-Séguin – dyrygent
Bartlett Sher – reżyseria
Michael Yeargan – scenografia
Catherine Zuber – kostiumy
Jennifer Tipton – światło
Chase Brock – choreografia
B.H. Barry – choreografia scen walki

Obsada:
Nadine Sierra – Julia
Samantha Hankey – Stefano
Benjamin Bernheim – Romeo
Will Liverman – Merkucjo
Alfred Walker – Brat Laurenty
Eve Gigliotti – Gertruda
Frederick Ballentine – Tybalt

Czas trwania: 3 godziny i 35 minut

 

 

20.04.2024, SOBOTA, 17.55
GIACOMO PUCCINI – „JASKÓŁKA”

Libretto: Giuseppe Adami

Realizatorzy:
Speranza Scappucci – dyrygentka
Nicolas Joël – reżyseria
Ezio Frigerio – scenografia
Franca Squarciapino – kostiumy
Duane Schuler – światło

Obsada:
Angel Blue – Magda
Emily Pogorelc – Lisette
Jonathan Tetelman – Ruggero
Bekhzod Davronov – Prunier

Czas trwania: 2 godziny i 50 minut

 

 

11.05.2024, SOBOTA, 17.55
GIACOMO PUCCINI – „MADAME BUTTERFLY”

Libretto: Luigi Illica i Giuseppe Giacosa

Realizatorzy:
Xian Zhang – dyrygentka
Anthony Minghella – reżyseria
Carolyn Choa – choreografia
Michael Levine – scenografia
Han Feng – kostiumy
Peter Mumford – światło
Blind Summit Theatre – lalki

Obsada:
Asmik Grigorian – Cio-Cio-San
Elizabeth DeShong – Suzuki
Jonathan Tetelman – Pinkerton
Lucas Meachem – Sharpless

Czas trwania: 3 godziny i 15 minut

 

 

 

ARCHIWALNE PROGRAMY MET

Adriana Lecouvreur

Agrypina

Aida

Anioł zagłady

Anna Boleyn

Bal maskowy

Borys Godunow

Burza

Carmen

Cosi fan tutte

Córka pułku

Cyganeria

Cyrulik sewilski

Czarodziejski flet

Dialogi karmelitanek

Don Carlos

Don Giovanni

Don Pasquale

Dziewczyna z Dzikiego Zachodu (2018)

Dziewczyna z Zachodu (2011)

Echnaton

Elektra

Ernani

Eugeniusz Oniegin (2013)

Eugeniusz Oniegin (2017)

Falstaff

Francesca da Rimini

Faust

Hrabia Ory

Holender tułacz

Idomeneusz

Ifigenia na Taurydzie

Jolanta / Zamek Sinobrodego

Kawaler z różą

Kniaź Igor

Kopiuszek (Jules Massenet)

Kopciuszek (Gioachino Rossini)

L'amour de Loin

Luiza Miller

Lulu

Łaskawość Tytusa

Łucja z Lammermooru

Madame Butterfly

Makbet

Manon

Manon Lescaut

Maria Stuart

Marnie

Nabucco

Napój miłosny

Norma

Nos

Opowieści Hoffmanna

Pani Jeziora

Poławiacze pereł

Porgy i Bess

Rigoletto

Roberto Devereux

Rodelinda

Romeo i Julia

Rusałka

Rycerskość wieśniacza / Pajace

Samson i Dalila

Satyagraha

Semiramida

Śpiewacy norymberscy

Tannhäuser

Tosca

Traviata (2017)

Traviata (2018)

Tristan i Izolda

Trojanie

Trubadur (2011)

Trubadur (2015)

Turandot

Walkiria

Werther

Wesele Figara

Wesoła wdówka

Wozzeck

Zmierzch bogów

Możliwość obcowania ze sztuką operową w najlepszym światowym wykonaniu dają Państwu transmisje przedstawień z nowojorskiego teatru „The Met: Live in HD”. Bez konieczności długich i męczących podróży, za kwotę znacznie niższą niż bilet do The Metropolitan Opera  można w czasie rzeczywistym posłuchać i obejrzeć spektakle wystawiane na amerykańskiej scenie.

Obecnie widzowie oglądający transmisje pod szyldem „The Metropolitan Opera: Live in HD” współtworzą wielotysięczną publiczność w ponad 60 krajach świata. Sztuką w mistrzowskim wykonaniu wszyscy melomani rozkoszują się w tym samym czasie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Marzec '24