Maj '24

Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum informacji

COLOURS OF TANGO & ORCHESTRA

22 maja 2024, 19.00 Ceny biletów: 80–110 PLN

 

O WYDARZENIU

Koncert Colours of Tango & Orchestra to objęte patronatem honorowym Ambasady Republiki Argentyny w Polsce Tango Show z udziałem argentyńskiego wokalisty, solistów, orkiestry i tancerzy.

Dajcie się Państwo porwać w niezwykłą, muzyczną podróż do przedmieść Buenos Aires, gdzie zrodziła się jedna z najbardziej barwnych kultur świata!

 

O ARTYSTACH COLOURS OF TANGO & ORCHESTRA

Oscar Ernesto Ovejero, jako rodowity mieszkaniec Buenos Aires, niewątpliwie tango ma we krwi. W jego naturalnym i pełnym temperamentu śpiewie, usłyszeć można esencję tanga w najczystszej postaci.

Towarzyszy mu unikatowe duo instrumentalne: Aneta Salwińska i Konrad Salwiński, czyli zaskakujące mnogością barw połączenie delikatnego brzmienia harfy z wyrazistym, a zarazem lirycznym dźwiękiem akordeonu i bandoneonu.

Dopełnieniem tego niespotykanego zestawu instrumentów jest wszechstronne i dynamiczne brzmienie PRIMUZ Chamber Orchestra pod dyrekcją Łukasza Błaszczyka.

Zespół Colours of Tango został uhonorowany Certyfikatem Academia Nacional del Tango i działa pod patronatem honorowym Ambasady Argentyny w Polsce.

 

PROGRAM KONCERTU

Podczas koncertu usłyszycie Państwo najsłynniejsze tanga argentyńskie w autorskich aranżacjach na śpiew, harfę koncertową, akordeon/bandoneon i orkiestrę. Zabrzmią słynne: Libertango, La cumparsita, El choclo, ale oczywiście nie zabraknie też tanga z filmu „Zapach kobiety” czyli Por una cabeza.

Artyści zainspirowani muzyką Piazzolli, Villoldo czy Gardela odkrywają przed publicznością szeroki wachlarz kolorów tanga, wraz z jego różnorodnymi odmianami; od tang tradycyjnych, przez milongi, tango vals po tango nuevo. Ilustracją dla tego niezwykłego muzycznego show jest pokaz taneczny w wykonaniu profesjonalnych tancerzy tanga, występujących na scenach całej Polski.

 

Wykonawcy:

• Oscar Ernesto Ovejero – śpiew, cajon

• Aneta Salwińska – harfa

• Konrad Salwiński – akordeon, bandoneon, aranżacje

• Łukasz Błaszczyk – dyrygent

• Primuz Chamber Orchestra

• Michał & Vitalina Shevchenko – taniec

 

www.coloursoftango.com

 

https://www.youtube.com/watch?v=CLhIT20QtPY

https://www.youtube.com/watch?v=uu_YobRy4Wc

 

 

Bilety dostępne w serwisie eBilet.

 

Archiwum koncertoweArchiwum informacji