KONCERT WIEDEŃSKI Z WIEDNIA DO BUDAPESZTU

5 listopada 2023, 19.00 Ceny biletów: od 110 PLN do 150 PLN

Koncert Wiedeński z Wiednia do Budapesztu

„W Krainie Czardasza i Porywających Cygańskich Pieśni”

Agata Sava – mezzosopran

Artur Banaszkiewicz – skrzypce solo

Trupa solistów baletu klasycznego

Vienna Chamber Orchestra

Wykonawcy zabiorą Państwa w niecodzienna, czarującą muzyczna podróż, która rozpocznie się w starym Wiedniu, stopniowo odkrywając fascynacje mistrzów takich jak Strauss, Lehár, Kálmán folklorem romskim, by w drugiej części koncertu porwać słuchaczy wraz z taborem cygańskim do różnych krajów i kultur Europy (m.in. Austria, Polska, Węgry, Rumunia, Bałkany, Hiszpania, Włochy).

Prawdziwą atrakcją będę wirtuozowskie, niezwykle efektowne, przyjmowane entuzjastycznie na całym świecie, skrzypcowe parafrazy i fantazje Artura Banaszkiewicza w autorskim wykonaniu oraz światowy unikatowy głos, wielki sceniczny urok i ognisty temperament divy operowej Agaty Savy – mezzosopran. A także popisowy, brawurowy taniec solistów baletu.

Artyści zapewniają pełen gorących emocji i atrakcyjnych wrażeń wieczór, który na długo zapadnie w pamięci słuchaczy.

Podczas koncertu usłyszą Państwo kompozycje J. Straussa, F. Lehára, I. Kálmána, F. Kreislera, V. Montiego, J. Brahmsa, G. Bizeta oraz autorskie, wirtuozowskie parafrazy Artura Banaszkiewicza takie, jak Manru Fantasy, Czardasz Hrabiny Maricy, Czardasz Montiego i wiele innych muzycznych niespodzianek. Wszystko przy akompaniamencie znakomitej, międzynarodowej i jedynej w Polsce Vienna Chamber Orchestra oraz trupy tancerzy klasycznego baletu.

Agata Sava – wybitna polska mezzosopranistka, solistka opery w Pradze. Absolwentka Hohschule für Musik w Monachium, którą ukończyła z wyróżnieniem, a także stypendystka dwóch prestiżowych grantów: DAAB – Dwuletniego Stypendium Rządu Niemiec oraz Yehudi Menuhin Live Music Now. Koncertuje aktywnie na scenach całego świata, m.in. Chicago Philharmonic Hall, Filharmonii Narodowej w Warszawie czy Lucerne Concert Hall.

Artur Banaszkiewicz – skrzypek, kompozytor, aranżer. Oprócz klasycznego repertuaru skrzypcowego artysta często prezentuje publiczności własne, wirtuozowskie fantazje i parafrazy znanych, utworów z różnych obszarów muzyki, m.in. „Viva Strauss!”, „La Fiesta Mexicana”, „Skrzypek na dachu”, „Hava Nagilah”, „Oczy czarne”, „Kalinka”. Autorski koncert „Wieczór w krainie Czardasza”, inspirowany folklorem cygańskim i żydowskim otworzył mu drzwi wielu prestiżowych sal koncertowych świata, m.in. Lincoln Center w Nowym Jorku, Berlińskiej Filharmonii czy Lipskiego Gewandhaus.

W programie między innymi:

J. Strauss – Suita (walce, polki, uwertury)

J. Strauss – Nad pięknym, modrym Dunajem

J. Strauss – Polka Eljen Magiar

J. Straus – Trish Trash Polka

J. Straus – Polka z kowadłem

J. Strauss – Marsz Radetzkiego

I. Kálmán – Hrabina Marica

I. Kálmán – „Księżniczka Czardasza”, aria Silvy

F. Lehár – Aria Giudity

F. Lehár – Aria Ilony „ Kiedy skrzypki grają”

V. Monti – Czardasz i Pacsirta

F. Vesely – Czardasz z operetki „ Perła Tokaju”

I wiele innych porywających pieśni i wirtuozowskich utworów instrumentalnych…

Trailer: https://youtu.be/baNNpzkNahc – Artur Banaszkiewicz

Trailer: https://youtu.be/v8irVrjk5Vo – Artur Banaszkiewicz

Trailer: https://youtu.be/SdrRIjfXchI – Agata Sava

Bilety można nabyć w kasie FŁ oraz na www.kupbilecik.pl, www.bilety24.pl, www.biletyna.pl.