KONCERT WIEDEŃSKI – ORKIESTRA KRÓLEWSKA

Andrzej Witlewski – bas
Paweł Świętorecki – konferansjer
4 tancerzy – soliści baletu opery lwowskiej

Zapraszamy Państwa w podróż do roztańczonego i magicznego Wiednia, gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arieduetywalce i polki Johanna StraussaFranza LeháraImre Kálmána. Tegoroczny koncert w wykonaniu światowej Królewskiej Orkiestry odbędzie się pod dyrekcją znakomitego skrzypka i dyrygenta dr. Adama Wagnera – wieloletniego koncertmistrza Filharmonii Śląskiej, Sinfonii Varsovii, Tokyo Mozart Players, Penderecki Festival Orchestra, Jenaer Philharmoniker. Adam Wagner współpracował także z artystami takimi, jak: Yehudi Menuhin, M. Rostropowicz, Sh. Mintz, Y. Bashmet, M. Maiski. Koncertował w Europie, Afryce, USA, Japonii, na Tajwanie, w Korei Południowej, Malezji, Chinach, Rosji, Ukrainie i Meksyku. Gra na włoskich skrzypcach z XVIII wieku. Orkiestrze towarzyszyć będą europejskiej klasy soliści międzynarodowych scen.

Artyści przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca, prezentując niezwykły kunszt wokalny i instrumentalny. Wśród solistów usłyszą Państwo znakomitą polską sopranistkę Paulinę Janczaruk solistkę polskich scen operetkowych, laureatkę wielu prestiżowych nagród. Wystąpi także Justyna Gęsicka – mezzosopran, której niezwykły głos, muzykalność jak i wyjątkowe interpretacje przeniosą słuchaczy w czasy Johanna Straussa. Artystka jest laureatką wielu konkursów wokalnych. Usłyszymy tenora Nazara Tatsyshyna – zwycięzcę kilkunastu międzynarodowych konkursów wokalnych i ulubieńca polskiej publiczności. Artysta współpracuje z Operą Narodową w Budapeszcie. To niezaprzeczalnie światowa barwa tenora, który zachwyca każdą publiczność. Na estradzie pojawi się także Andrzej Witlewski – aktor i solista, posiadający silnie i pięknie brzmiący bas. Artysta współpracuje z wieloma polskimi teatrami. Ta niezwykła gala będzie wzbogacona wirtuozerskim tańcem par tanecznych, barwnymi kreacjami i bogatą choreografią, co pozwoli na doświadczenie wielu doznań artystycznych w iście książęcym stylu. Pary taneczne to soliści Narodowego Teatru Opery i Baletu we Lwowie.

W ten magiczny wieczór zabrzmią największe przeboje króla walca Johanna Straussa takie, jak: uwertura do „Zemsty nietoperza”, „Marsz Radetzkiego”, walce „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Wiedeńska krew” czy „Odgłosy wiosny”, a także polki „Trich Trasch”, „Eljen Magiar Polka”, „Anne Polka”, „Gromy i błyskawice” i wiele innych orkiestrowych szlagierów. Nie zabraknie także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek: Zemsty nietoperza”Barona cygańskiego”Księżniczki czardasza”„Hrabiny Maricy”Wesołej wdówki” czy „Krainy uśmiechu”. Publiczność wysłucha między innymi: arii Adeli, Kupletów Orłowskiegoarii Olimpii, Czardasza Sylvii, kupletów Barinkaya Wielka sława to żart”„Graj Cyganie”, „Artystki z variete”, „Ach, jam pocałunki kradł”pieśni „ Boniego”, przeboju Jana Kiepury „Brunetki, blondynki” R. Stolzam a także duetów wszech czasów, m.in.: Usta milczą, dusza śpiewa”„Jakże mam ci wytłumaczyć”, „Jedź do Verasdin”, „Co się dzieje, oszaleję”, „W rytm walczyka”, „Tłumy Franków” z „Księżniczki Czardasza”, które zachwycały zarówno poddanych Franciszka Józefa, jak i współczesną publicznośćNie zabraknie także sztandarowych pieśni neapolitańskich takich, jak: „O sole mio”, „Funiculì funiculà”, „O Surdato N’namurato” oraz wielu innych muzycznych niespodzianek.

Charakterystycznym dla koncertów Orkiestry Królewskiej z wymienionymi solistami jest wirtuozeria wokalu, kolor wielogłosowości, połączony z mistrzowskim opanowaniem sztuki wokalnej, dzięki czemu burzą oni stereotypowy obraz klasycznej muzyki wokalnej i instrumentalnej.

Koncert Wiedeński to potęga wokalu, która wzbudza entuzjazm nie tylko dzięki odmiennym możliwościom głosowym, ale także poprzez porywającą energię na scenie, która udziela się publiczności. Każdy koncert jest świętem muzyki wokalnej, a publiczność wprost uwielbia ich miły i autentyczny sceniczny wizerunek. Zapraszamy wszystkich melomanów i miłośników światowej wokalistyki w klimatyczną podróż w dobrym muzycznym stylu do przebogatego świata operetki. Koncert poprowadzi znakomity polski konferansjer Paweł Świętorecki, który jest zakochany w przebogatym świecie operetki.

Zapraszamy na ten niepowtarzalny i nie mający sobie równych wiedeński wieczór!

Nasze produkcje: https://youtu.be/1JnWrNwb9mU

Bilety do nabycia w kasie FŁ oraz na: www.kupbilecik.plwww.bilety24.pl i www.biletyna.pl.