Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Koncert symfoniczny

28 marca 2014, 19.00

Plaże Acapulco, świątynie Azteków, miasto Majów Chichén Itzá na półwyspie Jukatan… ech, szkoda, że Meksyk leży tak daleko. Jeśli mimo chęci nie mogą się Państwo tam wybrać, warto rozważyć znacznie bliższą i tańszą wyprawę: do Filharmonii Łódzkiej na koncert symfoniczny muzyki meksykańskiej. W piątek, 28 marca, muzyka kompozytorów tego kraju zabrzmi w wykonaniu tamtejszych muzyków: usłyszymy II Symfonię Sinfonía India,  w której kompozytor Carlos Chávez zastosował instrumenty perkusyjne indiańskiego plemienia Yaqui, I Koncert na marimbę Fiesta Otonal Enrique’a Diemecke oraz suitę z muzyki do filmu La Noche de los Mayos (Noc Majów) Silvestre Revueltasa.
W muzyce Meksyku to, co od prawieków należy do tradycji tego regionu, miesza się z tym, co przywieźli ze sobą biali: folklor Indian z ich prekolumbijską spuścizną łączy się z wpływami artystów europejskich i gringo – Amerykanów ze Stanów Zjednoczonych. Niepowtarzalny rys nadaje zaś tej muzyce pasja, z jaką wykonują ją artyści – zarówno profesjonaliści, jak i ci, których spotkać można po prostu na ulicach. Pełni pasji są też artyści, którzy wystąpią dla Państwa: marimbista Saul Medina oraz dyrygent i kompozytor w jednej osobie Enrique Diemecke.

Wykonawcy:

Saul Medina – marimba

Enrique Diemecke – dyrygent

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej

Program:

Carlos Chávez - II Sinfonia India

Enrique Diemecke - I Koncert na marimbę Fiesta Otonal

Silvestre Revueltas Sánchez - Suita z muzyki do filmu Noche de los Mayas


Koncert pod honorowym patronatem Ambasadora Meksyku w Polsce

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.