Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Koncert Mariusza Patyry

17 listopada 2014, 19.00 Ceny biletów: 75 PLN I strefa, 55 PLN II strefa, 35 PLN III strefa

Organizatorem koncertu jest Jacek Sylwin Management

 

Z materiałów organizatora:

Wielu celebrytom z pierwszych stron gazet marzy się światowa kariera. Udaje się to jednak nielicznym, zazwyczaj tym mniej znanym artystom, którzy swój wielki talent łączą z ciężką pracą. Jednym z takich międzynarodowej sławy artystów jest MARIUSZ PATYRA – skrzypek wirtuoz, którego niedługo w ramach specjalnej trasy koncertowej  usłyszymy w Polsce.
Mariusz Patyra występował na scenach całego świata: w Europie, obu Amerykach i w Azji. Koncertował z wybitnymi orkiestrami, m.in.: Royal Chamber Orchestra Tokyo, Orchestra di Roma czy Orkiestra Filharmonii Narodowej w Warszawie. Teraz, w towarzystwie Orkiestry Sinfonia Viva pod dyrekcją Krzysztofa Herdzina, który opracował nowe aranżacje znanych utworów, przygotował specjalną trasę pod hasłem „Paganini Millennium Tour”. Obejmować ona będzie trzy koncerty w filharmoniach w Gdańsku, Łodzi i Warszawie. Patyra wykona perły muzyki klasycznej, m.in. utwory Paganiniego, Kreislera czy Piazzoli. Podczas trasy planowane jest nagranie albumu płytowego „Live”, który ma ukazać się w Polsce, w Niemczech i we Włoszech.

Mariusz Patyra to jeden z najwybitniejszych skrzypków młodego pokolenia. Naukę gry rozpoczął w wieku siedmiu lat w Olsztynie i kontynuował ją w Warszawie, Hanowerze i  Cremonie. Dzięki ciężkiej pracy udało mu się zostać laureatem prestiżowych międzynarodowych konkursów skrzypcowych, m.in. w Hanowerze i Cremonie.
Jego najważniejszym osiągnięciem jest jednak zwycięstwo na konkursie skrzypcowym „Premio Nicolo Paganini” w Genui w 2001 roku  - dotąd nie udało się to żadnemu Polakowi. Za najlepsze wykonanie „Kaprysów” Paganiniego zdobył specjalną nagrodę: wierną kopię skrzypiec „Il Cannone” (Armata), które należały do wielkiego Mistrza Paganiniego.

 

 

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.