KONCERT KAMERALNY

Krzysztof Dys – fortepian
Michał Bryndal – perkusja
Andrzej Święs – kontrabas

W programie m.in. „Na całej połaci śnieg”, „Kolęda o miłowaniu moim”, „The Christmas Song”, „What Are You Doing New Year’s Eve”, autorskie utwory Moniki Borzym

Monika Borzym jest jedną z czołowych polskich wokalistek jazzowych młodego pokolenia. Artystka, urodzona w 1990 roku, po skończeniu w Warszawie szkoły muzycznej w klasie fortepianu, wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie kontynuowała naukę muzyki. Nagrała pięć albumów solowych. Pierwsze dwa, które osiągnęły status platynowych płyt, powstały w USA przy współpracy z tuzami światowego jazzu, m.in. Johnem Scofieldem, Mitchellem Longiem, Aaronem Parksem i Randy Breckerem. Już po powrocie do Polski artystka zachwyciła interpretacjami piosenek Joni Mitchell, a z Mariuszem Obijalskim i przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego stworzyła utwory do poezji Anny Świrszczyńskiej. Na tej płycie pojawili się gościnnie m.in. Wojciech Waglewski, John Scofield, Robert Kubiszyn i Michał Bryndal. Kolejny album przyniósł utwory grupy Radiohead w aranżacjach Nikoli Kołodziejczyka na trzy waltornie, klarnet basowy, violę da gamba i trio jazzowe. Monika Borzym nagrała również przedwojenne polskie standardy jazzowe.

Monika Borzym, fot. Michał Król