KONCERT JUBILEUSZOWY

35 LAT ORKIESTRY „ŁÓDZKIE SMYCZKI”

30 listopada 2023, 18.00 Kup bilet > Ceny biletów: od 18 do 20 PLN

Orkiestra „Łódzkie Smyczki” Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi
Chór OSM I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi
Soliści – pedagodzy, absolwenci i uczniowie szkoły
Ryszard Jan Osmoliński – dyrygent
Anna Kamerys – przygotowanie chóru

W programie m.in. utwory Georga Philippa Telemanna, Johanna Sebastiana Bacha, Henryka Wieniawskiego, Wojciecha Kilara

Orkiestra „Łódzkie Smyczki” działa w Liceum Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi od 1988 roku. Powstała z inicjatywy Ryszarda Jana Osmolińskiego, skrzypka, dyrygenta, pedagoga, i do dziś pracuje pod jego kierunkiem. Członkami zespołu są wybrani uczniowie, w tym laureaci konkursów muzycznych.

„Łódzkie Smyczki” są laureatem ogólnopolskich konkursów muzycznych we Wrocławiu, w Łodzi,  Radomiu i Bydgoszczy. Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Miasta Łodzi i wielu łódzkich instytucji, wielokrotnie reprezentowały nasze miasto na międzynarodowych festiwalach muzycznych i koncertach w Austrii, Danii, Francji, Szwecji, USA, Meksyku, Czechach, Niemczech, Szwajcarii, Ukrainie, Włoszech i Watykanie.

Orkiestra współpracuje z wieloma instytucjami naszego miasta, m.in. z Filharmonią Łódzką, Akademią Muzyczną w Łodzi i Kurią Archidiecezji Łódzkiej, uświetniając swoimi występami wydarzenia społeczno-kulturalne i koncerty charytatywne dla kościołów, szkół, szpitali, domów dziecka.

Od 1988 roku zespół pod dyrekcją Ryszarda Jana Osmolińskiego wziął udział w ponad 300 koncertach w kraju i zagranicą oraz wydał cztery płyty CD.