Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

"Kolory Polski" - Wieruszów

26 sierpnia 2018, 19.00 wstęp wolny

Kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, ul. Kuźnicka 11

 

CREATION
TROMBQUARTET

Zespół w składzie: Piotr Banyś, Wojciech Jeliński, Marek Kaczor, Tomasz Kaczor – puzon

W programie koncertu: muzyka Josepha Haydna, Johanna Sebastiana Bacha, Ludwiga van Beethovena, Francesca Rovigo, Gioacchina Rossiniego, Feliksa Nowowiejskiego, Johannesa Brahmsa, Mateusza Święcickiego, Matta Dennisa, Paula Desmonda

W wieruszowskim kościele wystąpi kwartet puzonowy TrombQuartet. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu i Hochschule für Musik Hanns Eisler w Berlinie. Na co dzień artyści współpracują z prestiżowymi instytucjami muzycznymi, m.in. z Orchester Akademie der Berliner Philharmoniker, Filharmonią Poznańską im. T. Szeligowskiego, Teatrem Wielkim im. S. Moniuszki, a także poznańską Akademią Muzyczną. Warto podkreślić, że TrombQuartet to zespół oryginalny, jeden z nielicznych tego typu w Polsce. Istnieje od 2012 roku. Regularnie koncertuje i rozwija swój warsztat wykonawczy, doskonaląc niepowtarzalne brzmienie kwartetu puzonowego i stale poszerzając swój repertuar, którego trzon stanowi muzyka klasyczna wszystkich epok. Podczas koncertów artyści prezentują nie tylko utwory klasyczne, ale również oryginalne opracowania standardów jazzowych, przebojów muzyki filmowej, a nawet popularnych piosenek. Chętnie sięgają po utwory współczesne, nie ograniczając się do jednego nurtu czy stylu muzycznego. Członkowie TrombQuartet mają w swoim repertuarze dzieła współczesnych kompozytorów ze Stanów Zjednoczonych, Anglii, Włoch i Polski, którzy stworzyli je z myślą o tych uzdolnionych artystach i im je zadedykowali. Czterej puzoniści na stałe współpracują z wybitną kompozytorką młodego pokolenia, Ewą Fabiańską-Jelińską, która pisze dla nich nowe utwory i przygotowuje aranżacje. Zespół regularnie prezentuje się na międzynarodowych festiwalach, jak m.in. na Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, Festiwalach Organowych w Koszalinie i Szczecinie, Festiwalu Muzyki Współczesnej Poznańska Wiosna Muzyczna.

 

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.