Grudzień '23

Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum informacji

JAMES BOND SONGBOOK

29 listopada 2023, 19.00

 

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że nasza orkiestra Big Band Fabryka Wełny wystąpi 29 listopada w sali Filharmonii Łódzkiej z premierą swojego najnowszego programu JAMES BOND SONGBOOK. Tym razem chcemy zaproponować miłośnikom muzyki spotkanie w fascynującym świecie filmowych przygód agenta 007. Przygotowaliśmy kilkanaście najsłynniejszych utworów z serii, które dzięki nowym aranżacjom i energetycznemu brzmieniu big bandu zyskały nowy charakter.

Koncert JAMES BOND SONGBOOK to wydarzenie, które warto zaznaczyć w swoim kalendarzu – niezależnie od tego, czy jest się fanem bondowskiej sagi, czy szuka się nowych muzycznych przeżyć. Mamy nadzieję, że ten koncert dostarczy Państwu wielu wspomnień i emocji, kiedy kultowe piosenki, takie jak „Goldeneye”, „Diamonds Are Forever”, „Licence to Kill” zabrzmią nie z ekranu, ale na żywo z filharmonicznej estrady.

Słówko o nas. Big Band Fabryka Wełny powstał w 2016 roku z inicjatywy muzyków Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego i Teatru Muzycznego w Łodzi oraz członków polskich zespołów jazzowych. Braliśmy udział w wielu koncertach, m.in. w Filharmonii Łódzkiej w ramach Freedom Jazz Festival, w Teatrze Muzycznym w Łodzi, festiwalu jazzu tradycyjnego Złota Tarka. Koncertowaliśmy również z Krystyną Prońko i Kubą Badachem, a z łódzką publicznością spotykamy się regularnie w cyklu koncertów „Piotrkowska Kameralnie”. W 2018 roku nasz big band zdobył Grand Prix na prestiżowym festiwalu big bandów w Nowym Tomyślu.

 

Koncert poprowadzi Mariusz Ostrowski, a zaśpiewają z nami: Monika Wysokińska, Justyna Panfilewicz, Sylwia Wysocka i Kacper Andrzejewski.

 

Big Band Fabryka Wełny:
saksofony: Jacek Delong, Mirosław Klepaczka, Marek Kubisiak, Roman Pryliński, Kuba Raczyński
puzony: Grzegorz Borko, Marcin Melerowicz, Sławomir Ostrowski, Janusz Wieczorek
trąbki: Konrad Bielawski, Piotr Krzemiński, Wojciech Wolniak, Grzegorz Zborowski, Bernard Zdonek,
fortepian: Marta Sobczak, gitara: Piotr Wieczorek, gitara basowa: Maciej Latalski, perkusja: Mateusz Panasiuk 


dyrygent: Maciej Pawłowski

 

Bilety do nabycia w kasie Filharmonii Łódzkiej lub online tutaj.

 

Do usłyszenia w muzycznym świecie Jamesa Bonda!

 

 

 

Archiwum koncertoweArchiwum informacji