JAMES BOND SONGBOOK

29 listopada 2023, 19.00

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że nasza orkiestra Big Band Fabryka Wełny wystąpi 29 listopada w sali Filharmonii Łódzkiej z premierą swojego najnowszego programu JAMES BOND SONGBOOK. Tym razem chcemy zaproponować miłośnikom muzyki spotkanie w fascynującym świecie filmowych przygód agenta 007. Przygotowaliśmy kilkanaście najsłynniejszych utworów z serii, które dzięki nowym aranżacjom i energetycznemu brzmieniu big bandu zyskały nowy charakter.

Koncert JAMES BOND SONGBOOK to wydarzenie, które warto zaznaczyć w swoim kalendarzu – niezależnie od tego, czy jest się fanem bondowskiej sagi, czy szuka się nowych muzycznych przeżyć. Mamy nadzieję, że ten koncert dostarczy Państwu wielu wspomnień i emocji, kiedy kultowe piosenki, takie jak „Goldeneye”, „Diamonds Are Forever”, „Licence to Kill” zabrzmią nie z ekranu, ale na żywo z filharmonicznej estrady.

Słówko o nas. Big Band Fabryka Wełny powstał w 2016 roku z inicjatywy muzyków Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego i Teatru Muzycznego w Łodzi oraz członków polskich zespołów jazzowych. Braliśmy udział w wielu koncertach, m.in. w Filharmonii Łódzkiej w ramach Freedom Jazz Festival, w Teatrze Muzycznym w Łodzi, festiwalu jazzu tradycyjnego Złota Tarka. Koncertowaliśmy również z Krystyną Prońko i Kubą Badachem, a z łódzką publicznością spotykamy się regularnie w cyklu koncertów „Piotrkowska Kameralnie”. W 2018 roku nasz big band zdobył Grand Prix na prestiżowym festiwalu big bandów w Nowym Tomyślu.

Koncert poprowadzi Mariusz Ostrowski, a zaśpiewają z nami: Monika Wysokińska, Justyna Panfilewicz, Sylwia Wysocka i Kacper Andrzejewski.

Big Band Fabryka Wełny:
saksofony: Jacek Delong, Mirosław Klepaczka, Marek Kubisiak, Roman Pryliński, Kuba Raczyński
puzony: Grzegorz Borko, Marcin Melerowicz, Sławomir Ostrowski, Janusz Wieczorek
trąbki: Konrad Bielawski, Piotr Krzemiński, Wojciech Wolniak, Grzegorz Zborowski, Bernard Zdonek,
fortepian: Marta Sobczak, gitara: Piotr Wieczorek, gitara basowa: Maciej Latalski, perkusja: Mateusz Panasiuk

dyrygent: Maciej Pawłowski

Bilety do nabycia w kasie Filharmonii Łódzkiej lub online tutaj.

Do usłyszenia w muzycznym świecie Jamesa Bonda!