UTRUDNIENIA W RUCHU

Od 30 listopada do 2 grudnia odbywać się będzie w Łodzi spotkanie członkowskie przedstawicieli OBWE organizowane przez rząd Polski. Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom, spowoduje czasowe zamknięcia ulic i zmiany w komunikacji miejskiej.

Delegacje obradować będą w budynkach EC-1. Ich przyjazd do Łodzi to prestiżowe wydarzenie, ale też utrudnienia dla mieszkańców. Kolumny uprzywilejowanych, rządowych pojazdów wjadą do Łodzi od węzłów autostradowych oraz z łódzkiego lotniska. Na trasach przejazdów policja i służby bezpieczeństwa wstrzymywać będą czasowo ruch pojazdów. Pierwsze utrudnienia pojawią się 30 listopada w godzinach popołudniowych, największe zaś – 1 i 2 grudnia w godzinach porannego oraz popołudniowego szczytu.

Ograniczenia ruchu dotyczyć będą również okolic Filharmonii Łódzkiej. Od godzin popołudniowych 30 listopada do popołudnia 2 grudnia nie będą przejezdne okolice placu Dąbrowskiego. Utrudnienia mogą objąć także ul. Sienkiewicza od ul. Piłsudskiego do ul. Narutowicza. Ta ostania w okolicy Filharmonii Łódzkiej ma pozostać przejezdna, ale dojazd do FŁ możliwy będzie od ul. Wschodniej.

Więcej informacji o utrudnieniach w ruchu znajdą Państwo tutaj.

Fot. macrovectora/Freepik

2024-05