SPOTKANIE Z ANTONIM WITEM

Antoni Wit to jeden z najwybitniejszych polskich dyrygentów ostatnich dekad. Przez wiele lat był dyrektorem naczelnym i artystycznym Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz Filharmonii Narodowej w Warszawie. Współpracował z najlepszymi orkiestrami na całym świecie, w dorobku fonograficznym ma ponad 200 płyt z niezwykle różnorodnym repertuarem; za wiele z nich otrzymał prestiżowe nagrody. W ubiegłym roku ukazała się książka „Dyrygowanie. Sprawa życia i śmierci”, czyli wywiad-rzeka, który z Maestro przeprowadziła Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz.

„Mistrz batuty szczerze i barwnie, nie skąpiąc anegdot, w szesnastu chronologicznie i tematycznie ułożonych rozdziałach  opowiada o swoim życiu, rodzinie, zainteresowaniach, a przede wszystkim o bogatym dorobku artystycznym”, czytamy w anonsie wydawnictwa Czytelnik. Właśnie wokół książki krążyć będzie rozmowa z Antonim Witem, którą w sali kameralnej FŁ poprowadzi Agata Kwiecińska. Podczas spotkania będzie można również nabyć książkę w atrakcyjnej cenie.

Na spotkanie z Antonim Witem zapraszamy 22 kwietnia 2022 roku na godzinę przed koncertem (18.00), podczas którego Maestro poprowadzi Niemieckie requiem Johannesa Brahmsa.

2024-05