REKONSTRUKCJA BITWY NAD WARTĄ

W najbliższą sobotę, 2 września, Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu – obchodach rocznicy Bitwy nad Wartą w Beleniu!

W największej inscenizacji historycznej w Województwo Łódzkie zobaczymy:
200 rekonstruktorów, 4000 sztuk wystrzelonej amunicji, 40 wybuchów, 3 samoloty.

Rekonstrukcję bitwy nad Wartą (godz. 18.00) poprzedzi piknik militarno-historyczny (godz. 14.00), podczas którego wyeksponowana zostanie wystawa pojazdów wojennych i sprzętu bojowego znajdującego się na wyposażeniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Dla uczestników wydarzenia wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego (godz. 17.00).

Plenerowe widowisko zakończy uroczyste nocne upamiętnienie ofiar bitwy – w hołdzie zmarłym zostaną zapalone znicze symbolizujące śmierć około 260 polskich żołnierzy.

Szczegóły można znaleźć tutaj.

2024-05