ORKIESTRA FŁ NA FESTIWALU BEETHOVENOWSKIM

We wtorek 5 kwietnia o godzinie 19.30 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej pod dyrekcją swojego szefa artystycznego Pawła Przytockiego wystąpi w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Solistką będzie niemiecka skrzypaczka Arabella Steinbacher, jedna z czołowych wiolinistek europejskich młodego pokolenia.

Koncert odbędzie się w ramach XXVI Wielkanocnego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena – jednej z najważniejszych imprez muzycznych w Polsce i naszej części Europy. W programie wieczoru znalazła się uwertura „Coriolan” patrona warszawskiego festiwalu, jeden z najpopularniejszych romantycznych koncertów skrzypcowych – Koncert g-moll Maxa Brucha, a także VII Symfonia „Angel of Light” Einojuhaniego Rautavaary, uznawanego za najważniejszego fińskiego kompozytora po Jeanie Sibeliusie.

OS FŁ w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w 2019 roku, fot. Dariusz Kulesza

2024-05