Grudzień '21

Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

O KONKURSIE CHOPINOWSKIM

Gośćmi najbliższego „Nasłuchiwania” będą autorzy książki „Chopinowskie igrzysko”: Ada Arendt, Marcin Bogucki i Kornelia Sobczak.

To praca, która jest historią Konkursu Chopinowskiego z perspektywy antropologiczno-kulturoznawczej (jej czwarty autor to Paweł Majewski). Dzięki temu wydobywa na plan pierwszy pasjonujące wątki, które zwykle pozostają ukryte. „Konkurs Chopinowski bez wątpienia jest fenomenem muzycznym. Ale nie tylko: jest zjawiskiem społecznym i kulturowym, które zatacza dużo szersze, niż tylko muzyczne, kręgi. Dlaczego konkurs wywołuje tyle emocji? Czym angażuje odbiorców? Jak się zmieniał i jak wpływała na niego burzliwa historia Polski?”, zastanawia się dziennikarka muzyczna Agata Kwiecińska, gospodyni „Nasłuchiwania”.

Na spotkanie z autorami wydanej w 2020 roku książki, tuż po zakończeniu XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina zapraszamy w najbliższą niedzielę, 31 października, online – na profilu edukacyjnym Filharmonii Łódzkiej „Od malucha do melomana”.


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie

Grudzień '21

2021-12

K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.