Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Niezwykły koncert organowy

W najbliższą niedzielę zapraszamy na koncert „Znaki czasu” (g. 17.00). Ten interdyscyplinarny projekt artystyczny to pierwsze w historii Łodzi połączenie muzyki organowej, choreografii, live-electronics, tekstu literackiego oraz instalacji świetlnej. Wydarzenie, przygotowane dzięki współpracy pedagogów i studentów Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Musikhochschule Lübeck, nawiązuje do historii czterech kultur współtworzących dawną Łódź. Przestrzeń sali koncertowej Filharmonii Łódzkiej zostanie podzielona na cztery strefy, wyznaczone przez cztery instrumenty organowe (dwa stale znajdujące się w sali i dwa ruchome). Do czterech społeczności nawiązują utwory wybrane na ten wieczór: autorstwa Feliksa Nowowiejskiego, Maxa Drischnera, Sofii Gubaiduliny oraz Krzysztofa Pendereckiego. W programie wykorzystano też cztery wiersze lub fragmenty wypowiedzi artystów.
Odniesieniem do współczesności będzie wyprodukowana przez łódzką filmówkę animacja Kigo, obrazująca cztery pory roku, która zostanie skomentowana na żywo przez improwizacje organowe. Elementy muzyczne, literackie i filmowe powiążą powstałe specjalnie na ten wieczór utwory Franza Danksagmüllera oraz improwizacje na kilka instrumentów organowych. Zaplanowano też układ choreograficzny, wchodzący w interakcję z publicznością.


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.