MISTRZOWSKIE WARSZTATY DYRYGENCKIE

W mediach społecznościowych Filharmonii Łódzkiej można obejrzeć reportaż wideo z koncertu finałowego Mistrzowskich Warsztatów Dyrygenckich.

W maju 2021 roku w Filharmonii Łódzkiej odbyły się warsztaty mistrzowskie dla młodych dyrygentów, które prowadzili Paweł Przytocki, dyrektor artystyczny Filharmonii Łódzkiej oraz George Tchitchinadze, dyrektor artystyczny Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Bałtyckiej. Jednym z wyróżniających się uczestników był Radosław Droń, który 5 listopada poprowadził specjalny koncert edukacyjny „Kolorystyka dźwiękowa”. Rozmaitych barw i odcieni w muzyce kompozytorów francuskich poszukiwał z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Łódzkiej i Aleksandrem Dębiczem, jednym z najciekawszych polskich pianistów młodego pokolenia, zafascynowanym nie tylko muzyką klasyczną, lecz także improwizacją, jazzem i muzyką filmową. W programie koncertu znalazły się „Sceny dziecięce” Claude’a Debussy’ego w wersji orkiestrowej oraz dwa utwory Maurice’a Ravela: Koncert fortepianowy G-dur i „Moja matka gęś”.

Film dokumentujący próby i koncert 5 listopada wraz z wypowiedziami Pawła Przytockiego, Jarosława Dronia i Aleksandra Dębicza można obejrzeć na profilu Filharmonii Łódzkiej na Facebooku i na kanale YouTube.

Mistrzowskie Warsztaty Dyeygenckie zostały dofinansowane ze środków MKiDN.

Radosław Droń, fot. Dariusz Kulesza

2024-05