Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ

W niedzielę 17 sierpnia o 10.00 z Łodzi wyruszy wycieczka trasą: Łódź – Karsznice – Zduńska Wola – Strońsko – Sieradz – Łódź. Tegoroczne wycieczki zostały zorganizowane wspólnie przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego i Filharmonię Łódzką. Każda z wycieczek kończy się wysłuchaniem koncertu i powrotem do Łodzi.
Obecna, jubileuszowa edycja „Kolorów Polski” zbiega się w czasie z setną rocznicą powstania województwa łódzkiego – program wycieczek został pomyślany tak, by ich uczestnicy mogli poznawać historię regionu.

 

Przed nami wycieczka do stolicy dawnej Ziemi Sieradzkiej, wchodzącej w skład historycznej Wielkopolski. Na trasie przystanek w Zduńskiej Woli, gdzie oprócz parowozowni w Karsznicach poznamy na spacerze historię miasta oraz najbardziej chyba znanego zduńskowolanina – św. Maksymiliana Kolbego. Muzeum Dom Urodzenia to odremontowany według dawnych wzorów dom tkacki. Znajdująca się w nim wystawa ukazuje kolejne etapy życia i działalności św. Maksymiliana.


Historia najnowsza splecie się z czasami średniowiecznymi w położonym na wysokiej skarpie nad Wartą Strońsku. Odnajdziemy tu romański kościół św. Urszuli i 11 Tysięcy Dziewic wraz z niezwykłym tympanonem, prawdopodobnie o nordyckich korzeniach. Nieopodal świątyni zobaczymy bunkry będące częścią linii umocnień z 1939 r., broniącej Łodzi przed nacierającymi wojskami niemieckimi od zachodu. Do dziś odbywają się tu we wrześniu rekonstrukcje zaciekłej bitwy, która rozegrała się wokół bunkrów. W Sieradzu otworzy przed nami swe podwoje Archiwum Państwowe, zapoznamy się z dokumentami dotyczącymi powstania Zduńskiej Woli, mapami regionu sieradzkiego i aktami Policji Państwowej w Wieluniu. Spacerując po mieście (Stare Miasto z Rynkiem, Sieradzki Park Etnograficzny) dotrzemy na Wzgórze Zamkowe.

 

Więcej informacji: w Punkcie Informacji Turystycznej w Manufakturze (695 131 113) i na stronie: http://www.rotwl.pl/17082019_r_sobota_sieradzkoncert_trio_andrzeja,7080,0,0.html


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.