ENERGIA KULTURY

Recital Martina Garcíi Garcíi w Filharmonii Łódzkiej został nominowany w plebiscycie Energia Kultura w kategorii „najważniejsze łódzkie wydarzenie kulturalne”.

Energia Kultury to plebiscyt organizowany od 2009 roku przez Telewizję TOYA, „Gazetę Wyborczą – Łódź”, Klub Wytwórnia oraz Narodowe Centrum Kultury. W jego ramach wybierani są najważniejsze łódzkie wydarzenie kulturalne poprzedniego roku oraz człowiek roku łódzkiej kultury. Od dwóch lat plebiscyt organizowany jest przez Telewizję TOYA i Klub Wytwórnia.

Nagrodami są tzw. kołyski Newtona – urządzenia pokazujące, jak energia przenosi się w świecie materii. Jedna z kulek wykonana jest ze szczerego złota. Laureat może po nią sięgnąć, kiedy będzie potrzebował kapitału na realizację kolejnych wyzwań.

Od początku w plebiscycie spotykają się masowe wydarzenia i mniejsze, ambitne realizacje. Tak samo bowiem jak organizacyjny rozmach liczą się nowatorski pomysł, wysoki artystyczny poziom i efekt, który sprawia, że lepiej myślimy o naszym mieście.

Na liście nominowanych do Energii Kultury wydarzeń znalazł się recital fortepianowy, który 14 grudnia 2021 roku dał w Filharmonii Łódzkiej Martin García García, laureat XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Przyjęty owacyjnie występ okazał się jednym z najważniejszych wydarzeń artystycznych w Łodzi w ubiegłym roku.

Zachęcamy do głosowania na to wydarzenie.

Link do głosowania: http://tvtoya.pl/energia_kultury

Głosowanie trwa do 1 kwietnia, do godziny 12.00. Z jednego adresu IP można głosować raz dziennie, zatem jedna osoba może oddać więcej niż jeden głos.

Finałowa gala odbędzie się w piątek, 1 kwietnia, o godzinie 19.00 w Klubie Wytwórnia.

Martin García García na koncercie w FŁ, fot. Dariusz Kulesza

2024-05