DRZWI DO KULTURY JUŻ OTWARTE

Koncerty, spektakle operowe i teatralne, filmy, zabytki, książki, a także warsztaty, wykłady, lekcje muzealne, szkolenia, wywiady i recenzje. Wszystko za pośrednictwem smartfona lub komputera, bez wychodzenia z domu. Szeroki dostęp do oferty instytucji kultury Województwa Łódzkiego zapewni nowatorski i jedyny taki w Polsce projekt naszego samorządu „Drzwi do kultury”.

„Drzwi do kultury” to portal zdalnego dostępu do materiałów multimedialnych (portal streamingowy) oparty o technologię filmu na życzenie (VOD) oraz transmisje (live streaming). Korzystanie z jego zasobów jest możliwe po wykupieniu dostępu oraz – w przypadku wybranych treści – w ramach odbioru bezpłatnego. Jest pierwszym tego rodzaju wojewódzkim projektem w skali kraju. Stanowi odpowiedź na potrzebę zapewnienia dostępu do usług kulturalno-edukacyjnych mieszkańcom województwa łódzkiego i innym osobom korzystającym z internetu, zwłaszcza w czasie epidemii koronawirusa.

Na portalu dostępna jest oferta siedmiu instytucji prowadzonych przez samorząd województwa: Teatru Wielkiego, Teatru im. Stefana Jaracza, Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, Muzeum Sztuki, Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego, Łódzkiego Domu Kultury, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Są również dostępne materiały promocyjne Województwa Łódzkiego.

Wydarzeniem, które otworzy drzwi do kultury – pierwszym nadawanym na żywo – będzie koncert walentynkowy „Kochajmy” w Filharmonii Łódzkiej, który odbędzie się 18 lutego o 19.00. „Zapraszamy do ekranów komórek, komputerów, laptopów. Będzie to wydarzenie bardzo radosne, bo z okazji walentynek. Muzycy Filharmonii Łódzkiej pod wodzą naszego koncertmistrza Tomasza Gołębiewskiego, podzielą się z Państwem swoją radością, grając piosenki znanych twórców, m.in. Zbigniewa Wodeckiego – mówił na piątkowej konferencji prasowej Tomasz Bęben, dyrektor Filharmonii Łódzkiej. – To pierwszy portal, który udostępni treści w formie ekskluzywnej, tzn. nie ma wyskakujących okien, nie ma konieczności klikania w reklamy”.

Multimedia na portalu „Drzwi do kultury” dostępne są bez przerwy przez całą dobę: drzwidokultury.pl.

2024-05