DO ROGOWA NA ROWERACH

Skołowani Melomani zapraszają do udziału w rajdzie rowerowym w barwach „Kolorów Polski” z Łodzi na koncert do Rogowa w sobotę 19 sierpnia 2023 roku.

Trasa Łódź–Rogów (ok. 35 km) jest łatwa i przyjemna, jedzie się głównie asfaltem i krótkimi odcinkami dróg gruntowych.

Plan wycieczki:

- zbiórka o 12:45–13.00 w parku im. Zaruskiego na Stokach, przy skrzyżowaniu ulic Telefonicznej i Giewont
- pojedziemy Marmurową przez Kalonkę do dworu w Byszewach (sprwadzimy, co się tam dzieje), dalej przez Moskwę, Grzmiącą, Tadzin, Szymaniszki, Olszę do Rogowa (arboretum)
- nie planujemy dłuższego postoju po drodze, do Rogowa powinniśmy dojechać ok. 17.30
- koncert zaczyna się o 19.00, będzie więc czas, żeby coś zjeść (jest gdzie), przejść się po arboretum i na piknik
- powrót pociągiem ŁKA-S z Rogowa po koncercie godz. 21.51, Łódź Widzew 22.09, Łódź Fabryczna  22.16, dojazd do dworca w Rogowie ok. 20 min.

Rajd ma charakter towarzyski, wyruszy niezależnie od pogody (chyba że będzie beznadziejnie lało). Dołączyć może każdy i w każdym punkcie trasy, kto tylko czuje się przyjacielem „Kolorów Polski”. Rajd nie jest nigdzie zgłoszony, nie ma oficjalnego organizatora i nie oferuje ubezpieczenia. W razie awarii roweru trzeba liczyć głównie na siebie, tzn. być przygotowanym na dłuższy spacer. Ze względu na późną porę powrotu konieczne jest dobre oświetlenie roweru. Pelerynę na wszelki wypadek też warto zabrać.

Zapraszamy serdecznie
Bożena (696 41 91 21) i Olek (602 250 964) Bobińscy

P.S.
Zgłoszenia smsowe albo mailowe (bobinscy@onet.pl), choć niekonieczne, będą mile widziane.

Fot. Dariusz Kulesza

2024-05