Styczeń '22

Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

CO GRAMY W LUTYM?

Koncert z okazji Roku Polskiego Romantyzmu, recital na urodziny FŁ i obchody rocznicy pracy Tomasza Gołębiewskiego – to tylko część naszych planów na luty.

Do Łodzi powracają dwie wybitne instrumentalistki: Bomsori Kim i Camille Thomas (artystka-rezydentka FŁ). Skrzypaczka i wiolonczelistka z Pawłem Przytockim i filharmonikami łódzkimi wystąpią 11 lutego na koncercie, który wpisuje się w obchody Roku Polskiego Romantyzmu, ustanowionego przez Sejm RP. W programie wieczoru znalazły się dzieła Władysława Żeleńskiego, Johannesa Brahmsa i Antonína Dvořáka.

Swój powrót do miasta Artura Rubinsteina zapowiedziała również Ewa Pobłocka, jedna z najwybitniejszych polskich pianistek. Na recitalu z okazji 107. urodzin Filharmonii Łódzkiej (15 lutego) kontynuować będzie Bachowski cykl, który rozpoczęła rok temu. Zabrzmi komplet preludiów i fug z II tomu „Das Wohltemperierte Klavier” Johanna Sebastiana.

Z kolei 18 lutego skrzypek Tomasz Gołębiewski, koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej FŁ, świętować będzie 30. rocznicę swojej pracy artystycznej. Wraz z prowadzoną przez siebie Grohman Orchestra wystąpi na koncercie walentynkowym „Kochajmy”, w programie którego znajdą się polskie piosenki o miłości.

W lutym na estradzie FŁ pojawią się także skrzypek Piotr Pławner i pianista Piotr Sałajczyk, którzy wykonają dzieła kompozytorów amerykańskich (1 lutego). Łukasz Borowicz poprowadzi wykonanie „Pór roku” Josepha Haydna, jednego z najwybitniejszych oratoriów w historii muzyki (4 lutego), zaś wschodząca gwiazda dyrygentury, Justyna Kwarcińska, pokieruje orkiestrą w programie złożonym z utworów Rossiniego, Saint-Saënsa i Strawińskiego. Solistą tego wieczoru będzie węgierski wirtuoz skrzypiec Antal Zalai (25 lutego). Ten miesiąc w FŁ zakończy recital organistów młodego pokolenia: Victora Baenaa i Mateusza Kamińskiego.

W lutym zaplanowaliśmy również zajęcia Baby Boom Bum oraz warsztaty i koncert Odkrywców muzyki. Nie zabraknie transmisji z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. W cyklu Met: Live in HD będzie można obejrzeć „Kopciuszka” Julesa.  

Uprzejmie przypominamy Państwu, że cały czas obowiązują obostrzenia, zgodnie z którymi w instytucjach kultury na widowni może być zajętych zaledwie 30 procent miejsc. W Filharmonii Łódzkiej oznacza to udostępnienie zaledwie 197 z 658 miejsc. Pozostałe fotele mogą być zajęte jedynie przez osoby w pełni zaszczepione, które zechcą okazać zaświadczenie o szczepieniu w formie papierowej lub elektronicznej. Deklaracja ustna o byciu zaszczepionym jest niewystarczająca. Podkreślamy, że okazanie paszportu covidowego jest dobrowolne. Państwa zrozumienie i pomoc ułatwią nam organizację koncertów i pozwolą docierać z muzyką do jak największej liczby melomanów.

Bilety na wszystkie wydarzenia są dostępne zarówno online, jak i stacjonarnie – w kasie biletowej FŁ, która czynna jest w poniedziałki (oprócz 10 stycznia), środy i czwartki w godz. 10.00–18.00, we wtorki i piątki w godz. 10.00–20.00 oraz godzinę przed każdym koncertem.

Szczegóły dotyczące cen biletów, zniżek i rabatów znajdują się w Informatorze Filharmonii Łódzkiej na sezon 2021/2022, który jest dostępny na naszej stronie internetowej w zakładce Informator:

Informator na sezon 2021/2022 | Filharmonia Łódzka (lodz.pl).

 

Bomsori Kim, fot. Marcin Stępień


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie

Styczeń '22

2022-01

18
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.