Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Bohaterki Pucciniego

Giacomo Puccini (1858 - 1924) to jeden z ostatnich wielkich kompozytorów operowych, którzy swoje twórcze życie poświęcili temu gatunkowi sztuki.
 
Na jego postaci kończy się hegemonia opery włoskiej, zapoczątkowana trzysta lat wcześniej przez Monteverdiego. Jego twórczości najbliższy tydzień transmisji poświęca nowojorska The Metropolitan Opera. 
Puccini stworzył wyraziste postaci kobiece: gotową na wszelkie poświęcenie dla ukochanego śpiewaczkę Toskę, okrutną i nieugiętą, choć zdolną do refleksji Turandot, wiernie kochającą i cierpliwą Cio-Cio-San. Wszystkie te postaci można zobaczyć na nowojorskiej scenie i, dzięki retransmisjom, na ekranach własnych telewizorów czy komputerów. W główne role w operach Pucciniego wcielają się najwybitniejsi śpiewacy, między innymi Kristine Opolais (Manon w "Manon Lescaut"), Angela Gheorgiu (Mimi w "Cyganerii"), Ramon Vargas (Rodolfo w "Cyganerii"), Yusif Eyvazov (Kalaf w "Turandot") i inni. 
Każda transmisja dostępna jest bezpłatnie przez jedną dobę. Na stronie internetowej Filharmonii Łódzkiej udostępniamy polskojęzyczne programy do transmisji. 

Na zdjęciu: Kristine Opolais jako Manon Lescaut i Roberto Alagna jako kawaler des Grieux w operze Pucciniego "Manon Lescaut". Fot. Ken Howard/ Metropolitan Opera.
 
 

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.