Grudzień '21

Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

ODKRYWCY MUZYKI: KONCERT „OD MAZURA DO MAZURKA”

20 listopada 2021, 12.30 Kup bilet > Cena: 10 PLN

 

Wykonawcy:
Aleksandra Świgut – fortepian
Agata Harz – śpiew
Paulina Kinaszewska – skrzypce
Marta Maślanka – cymbały, bęben
Katarzyna Szurman – skrzypce, basetla

 

Na listopadowym koncercie Odkrywców Muzyki przeniesiemy się na tereny Mazowsza i Kujaw. Posłuchamy ludowych melodii, których niegdyś słuchał mały Frycek spędzając wakacje w Żelazowej Woli i Szafarni oraz owoców tych inspiracji: mazurków, polonezów i walców dorosłego już Fryderyka Chopina. Wystąpi kapela ludowa, w skład której wchodzą ciekawe instrumenty, jak cymbały, basetla, skrzypce i bęben. Nie zabraknie też brzmień fortepianu, tak charakterystycznych dla twórczości Chopina.

Zgodnie z naszą filharmoniczną tradycją koncert będzie poprzedzony warsztatami muzycznymi dla dzieci, odbywającymi się według zasad metody Carla Orffa. Warsztaty (o godz. 11.00) odbywają się w trzech grupach wiekowych: dla dzieci w wieku 3–4, 5–6 oraz 7–8 lat. Każda grupa zaprezentuje swoje świeżo zdobyte umiejętności podczas koncertu (o godz. 12.30), występując na estradzie sali koncertowej. 

Można kupić bilety na sam koncert, bez wcześniejszego udziału w warsztatach.

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.