MET: LIVE IN HD – KOPCIUSZEK

Książę Charmant – Emily D’Angelo
Madame de la Haltiére – Stephanie Bylthe
Pandolf – Laurent Naouri

Baśń o Kopciuszku w najbardziej znanej wersji powstała w XVII wieku, lecz jej korzenie sięgają starożytności. Nic dziwnego, że opowieść o pomiatanej przez macochę pięknej dziewczynie, która dzięki odrobinie magii zakochuje się w księciu, porusza także wyobraźnię kompozytorów. „Kopciuszek” Julesa Masseneta jest jedną z kilku oper o tej tematyce, z których najsłynniejsze jest dzieło Rossiniego.

Reżyser obecnej inscenizacji, Francuz Laurent Pelly, ceniony jest na całym świecie szczególnie za realizacje sceniczne oper francuskich. Kunszt artysty potwierdzają nagrody, m.in. International Opera Award dla najlepszego reżysera. Jego „Kopciuszek” przenosi widzów do świata dziecięcej wyobraźni, gdzie najważniejsze wydarzenia nie mogą mieć miejsca bez ingerencji magii. Reżyser jest też twórcą pełnych przepychu i humoru kostiumów, które współgrają ze scenografią Barbary de Limburg. W rolę tytułową wciela się amerykańska mezzosopranistka Isabel Leonard, laureatka trzech nagród Grammy, na scenie Met występująca od 2007 roku.

Spektakl będzie retransmisją przedstawienia, które odbyło się w Metropolitan Opera 1 stycznia tego roku. Przedstawienie, skrócone do półtorej godziny, to znakomita propozycja dla całych rodzin, także dla widzów najmłodszych.

Isabel Leonard jako Kopciuszek w operze Masseneta, fot. Karen Almond / Met Opera
Scena zbiorowa z opery „Kopciuszek” Julesa Masseneta, fot. Ken Howard / Met Opera