Marzec '19

po wt śr cz pt so nd
25
26
27
28
1
2
3
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
 
17
 
18
19
20
21
 
 
 
 
25
27
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Salon Przyjaciół Filharmonii Łódzkiej
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

La Noche Flamenca

12 lutego 2015, 19.00

Organizatorem koncertu jest: Eurospectacles

Flamenco to fuzja tańca, śpiewu oraz niepokornych rytmów, wystukiwanych na słynnych kastanietach. To muzyka, która zawsze wzbudzała wiele emocji, od nienawiści, poprzez radość i szczęście aż do gorącej i niepokornej miłości. U źródeł flamenco leży kultura romsko – hiszpańska, ale możemy również dopatrzyć się wpływów flamandzkich, jak i nawet hinduskich. Flamenco jest tańczone zarówno solo, w parze jak i w zespole. Podstawą melodii są dźwięki gitary, kastanietów oraz rytmiczne uderzenia dłońmi, klaskanie, wystukiwanie, pstrykanie palcami.

Podczas Wieczoru Flamenco hiszpańscy artyści przeniosą nas do magicznej Andaluzji. Zespół w klasycznym składzie do flamenco – dwie gitary, cajon flamenco, wokaliści oraz ośmiu tancerzy w mistrzowski sposób będzie interpretować gorące południowe rytmy, a ich doskonała ekspresja tańca ukaże świat emocji, jaki za sobą niesie ta właśnie muzyka.

Wieczór Flamenco tak jak i kultura Hiszpanii, niezwykle różnorodna i barwna, intensywnie oddziałuje na zmysły i pozostawia niezapomniane wrażenia!

Bilety do nabycia w kasach Filharmonii, salonach EMPIK oraz na stronie http://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=16621

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.