Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Kwartludium w krainie czarów - warsztaty dla dzieci i rodziców - grupa 8-12

6 grudnia 2014, 13.00 Ceny biletów: 22 PLN dziecko z jednym opiekunem, 12 PLN dla kolejnego dziecka

To warsztaty dla dzieci i rodziców, na które zapraszamy 6 grudnia 2014 r. Zespół „Kwartludium” – skrzypaczka Dagna Sadkowska, klarnecista Michał Górczyński, perkusista Paweł Nowicki i pianista Piotr Nowicki – jest uznanym interpretatorem utworów współczesnych, zwłaszcza kompozytorów polskich. Tym razem młodzi wykonawcy postanowili stworzyć program dla młodych słuchaczy, by przekonać ich i ich rodziców, że muzyka współczesna wcale nie musi być trudna i niezrozumiała. Warsztat „Kwartludium w krainie czarów” po raz pierwszy był zaprezentowany na Małej Warszawskiej Jesieni w 2013 roku.

Program ma formę warsztatu interaktywnego z elementami koncertu dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Artyści o swoim pomyśle mówią tak: „W krainie muzycznych czarów spotkamy niezwykłą muzykę napisaną przez współczesnych kompozytorów polskich i zagranicznych. Przejdziemy na druga stronę lustra – w świat inspiracji i wyobraźni twórców muzyki. Posłuchamy fragmentów utworów śledząc ruchy planet, chodząc po piasku, zaglądając w sekretny świat dzieciństwa kompozytorów, jak do zaczarowanego pudełeczka. Pytanie tylko, co na to Królik?”.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu New Music New Audiences UE

 

 

 

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.