Styczeń '22

Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

KONCERT ZESPOŁU MAMY ŚPIEWAMY

4 grudnia 2021, 14.00 Kup bilet > Cena: normalny 20 PLN, ulgowy 15 PLN

 

Tuż przed mikołajkami zapraszamy dzieci i rodziców na koncert pełen rytmicznych piosenek i wspólnego muzykowania. Wystąpi zespół „Mamy Śpiewamy” – grupa profesjonalnych muzyków, stworzona specjalnie dla najmłodszych. Wykonują piosenki własnego autorstwa, których tematyka dotyczy bliskich dzieciom spraw i wydarzeń: przyrody, zabawy, rodziny, dnia codziennego. Melodie łatwo wpadają w ucho, ale są dalekie wszechobecnego kiczu. Można w nich zauważyć elementy bluesa, swingu, reggae, rock & rolla. Nie brakuje improwizacji. Zespół istnieje od 2019 roku. Występuje na festiwalach (Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu, Pozytywka), na scenach instytucji kultury (Filharmonia Łódzka, Teatr Mały w Tychach, domy kultury), w klubokawiarniach i przedszkolach. Muzycy wydali dwie świetnie przyjęte płyty: „Kolorowo” i „Domowe piosenki”. W Łodzi usłyszymy głównie piosenki z tych albumów, między innymi „Kochamy mamy”, „Z górki”, „Ahoj, przygodo”. Koncert odbędzie się w Sali Kameralnej w swobodnej atmosferze: będzie można siedzieć na poduchach albo przy stolikach. Muzycy zaproszą słuchaczy do wspólnych zabaw rytmicznych, ruchowych, gry na prostych instrumentach. Koncert jest przeznaczony dla dzieci do lat ośmiu.

 

Na wydarzenie obowiązuje Karta Rodzin Wielodzietnych z rabatem 50% od ceny zasadniczej biletu. Bilety z rabatem dostępne są wyłącznie w kasie biletowej FŁ.

 

Anna Szafraniec, Aleksandra Nowak, Tatiana Szafraniec, fot. z archiwum zespołu

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.