Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Koncert muzyki kameralnej

5 maja 2015, 19.00 Kup bilet >

Wszyscy kojarzymy Bacha z muzyką o charakterze religijnym, ale nie każdy wie, że  Moniuszko to autor nie tylko „Prząśniczki” i innych pieśni „domowych”, ale także utworów sakralnych. Podobnie Andrzej Kurylewicz, bardziej znany jest jako kompozytor muzyki jazzowej i filmowej, mniej – psalmów. Kompozycje religijne tych trzech twórców, reprezentujących trzy różne epoki, wykona czwórka polskich artystów. Urszula Kryger, pierwsza polska śpiewaczka, która wystąpiła z recitalem w mediolańskiej La Scali, „zawsze elegancka i naturalna, dyskretnie uśmiechnięta – jak pisano w recenzjach – już samym pojawieniem się na estradzie przyciąga wzrok widzów, zwraca ich uwagę. A gdy zacznie śpiewać, uwaga ta przeradza się w podziw”. Jadwiga Rappé, która występowała w najsłynniejszych salach koncertowych świata i uczestniczyła w prawykonaniach takich dzieł, jak „Siedem bram Jerozolimy” Pendereckiego w Jerozolimie pod dyrekcją Lorina Maazela czy „Missa pro pace” Kilara w Warszawie pod batutą Kazimierza Korda, podkreśla, że śpiew musi umiejętnie przekazywać uczucia, a „muzyka to nie tylko nuty. To suma wrażeń, doświadczeń, przeżyć pięknych i bolesnych”. Podczas pierwszego majowego koncertu kameralnego pieśniom będą towarzyszyć instrumenty: organy i wiolonczela.

Wykonawcy:

Urszula Kryger – mezzosopran, Jadwiga Rappé – alt, Krzysztof Urbaniak – organy, Jakub Kościukiewicz – wiolonczela (basso continuo)

W programie m.in.:
S. Moniuszko – duety „Laudate Dominum” i „Intende voci”
J. S. Bach – arie solowe i duety
A. Kurylewicz – psalmy nr 127 „Beatis omnes”, nr 116 „Laudate Dominum”, nr 22 „Dominus regit me”

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.