Wrzesień '20

Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

KONCERT KAMERALNY MAREK NAPIÓRKOWSKI WAW–NYC

20 lutego 2018, 19.00 Kup bilet >Ceny biletów: normalny 40 PLN, ulgowy 30 PLN

WAW-NYC to premierowy projekt Marka Napiórkowskiego, w którym, za pośrednictwem muzyki, dynamicznie rozwijająca się Warszawa spotyka się z tętniącą życiem stolicą jazzu i sztuki współczesnej – Nowym Jorkiem. Projekt przyciągnął różnorodne osobowości należące do środowisk jazzowych obu metropolii. Kompozycje stworzone specjalnie na tę okazję
pozwalają doświadczonym improwizatorom na pełne interakcji muzykowanie, w którym europejski koncept harmoniczny łączy się z kulturą rytmu wywodzącą się z kolebki jazzu i kubańską żarliwością.
Marek Napiórkowski, polski gitarzysta jazzowy i kompozytor, ośmiokrotnie nominowany do nagrody „Fryderyk”, nieustająco pojawia się na szczytach polskich rankingów. Manuel Valera to związany z Nowym Jorkiem pianista i kompozytor kubańskiego pochodzenia, którego ostatni album nominowano do nagrody Grammy. Kontrabasista Sławomir Kurkiewicz w 1991 r. wraz z Marcinem Wasilewskim założył zespół – obecnie: Marcin Wasilewski Trio, wielokrotnie nagradzany (m.in. trzy nagrody
„Fryderyk” w kategorii „jazzowy album roku”); często grają z Tomaszem Stańko. Clarence L. Penn, jeden z najbardziej zajętych perkusistów świata, lider wielu zespołów i kompozytor, nagrał kilkaset albumów studyjnych, w tym dwa nagrodzone Grammy.

Wykonawcy:

Marek Napiórkowski – gitary

Clarence Penn – perkusja

Manuel Valera – fortepian

Sławomir Kurkiewicz – gitara basowa / kontrabas

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.