Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

KONCERT KAMERALNY

22 maja 2018, 19.00 Kup bilet > Ceny biletów: normalny 32 PLN, ulgowy 22 PLN

Występ duetu Han-Wen Yu – fortepian, i Mon-Pou Lee – wiolonczela, został ufundowany przez FŁ w ramach I nagrody w 19. Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza, organizowanym od lat przez Akademię Muzyczną w Łodzi. To najstarszy polski konkurs poświęcony kameralistyce. W 19. edycji wzięło udział ponad sto zespołów – łącznie 250 młodych artystów.
Han-Wen Yu i Mon-Pou Lee, muzycy o tajwańskich korzeniach, poznali się w Berlinie. Pianistka Han-Wen Yu (ur. 1986) kształci się w Hochschule für Musik und Theater w Lipsku, wiolonczelista Mon-Pou Lee (ur. 1996) studiuje na Universität der Künste w Berlinie. Koncertują jako soliści i kameraliści. W 2015 roku, jako duet, zostali laureatami Concorso Internazionale Di Musica „Marco Fiorindo” we Włoszech.
Zdaniem prof. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej, jurorki konkursu, na odniesiony w Łodzi sukces miały wpływ wielka indywidualność wiolonczelisty i znakomite wyczucie pianistki, która pozwoliła mu być sobą i zarazem potrafiła nawiązać z nim dialog.
W łódzkiej filharmonii muzycy wykonają „Ave Maria” przypisywane Giulio Cacciniemu, włoskiemu kompozytorowi przełomu XVI i XVII wieku, „Pezzo capriccioso” Piotra Czajkowskiego, w oryginalnej kompozytorskiej wersji na wiolonczelę z fortepianem, Sonatę na wiolonczelę solo węgierskiego twórcy György’a Ligetiego, Scherzo z utworu „There Is More Than One Way” Jurija Szaporina i Sonatę F-dur nr 2 Johannesa Brahmsa.

Prowadzenie koncertu – Elżbieta Stępnik.

Wykonawcy:

Mon-Pou Lee – wiolonczela

Han-Wen Yu – fortepian

Program:

G. Caccini - Ave Maria

P. Czajkowski - Pezzo Capriccioso op. 62

G. Ligeti - Sonata na wiolonczelę solo

J. Szaporin - "There is more than one way" op. 25 – Scherzo

J. Brahms - Sonata F-dur nr 2 op. 99

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.