Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

"Kolory Polski" - Lipce Reymontowskie

25 sierpnia 2018, 17.00 wstęp wolny

Centrum Reymontowskie – Zagroda Ludowa, ul. Wiatraczna 10 (scena plenerowa)

 

MUZYKA ŚWIATA Z KUJAW
Q YA VY

Zespół w składzie: Q-rek – gitara, Jacek Rodziewicz – saksofon barytonowy, Maciej Sikała – saksofon tenorowy, Bartek Staszkiewicz – instrumenty klawiszowe, Filip Torres – gitara basowa, Tomek Torres – perkusja, José Torres – instrumenty perkusyjne

W programie koncertu: „AntyFAŁSZYSTA”, „Na melARANŻU”, „claveSYN”, „NIEBUtęskna”, „SHOWwinista”, „o EUROtomaniQ”, „JAZZinteresowny”

Na plenerowej scenie w Lipcach Reymontowskich wystąpi zespół Q Ya Vy, którego sercem i duszą są komponujący gitarzysta Q-rek (Mateusz Kurek) oraz saksofonista (barytonowy) Jacek Rodziewicz. Do współpracy zaprosili pianistę i klawiszowca Bartka Staszkiewicza, giganta saksofonu (tenorowego) Macieja Sikałę i rodzinę Torresów: perkusjonistę José, perkusistę Tomasza i basistę Filipa. Q Ya Vy określani są jako jazz-rockowo-kubańska mieszanka wybuchowa i zarazem zespół z wizją, którego siłą – poza kunsztem tworzących go muzyków – jest wielopokoleniowość (najstarszy członek zespołu urodził się w roku 1958, najmłodszy – w 1990). Wspólnie proponują słuchaczowi porcję muzyki utrzymanej w tradycji pobudzającego jazz-rocka z mocnym i wyraźnym elementem latynoskim, w połączeniu z dbałością o dyscyplinę wykonawczą. Słowem: grają jazz, ale taki, którego słucha się bez snobizmu i dla czystej przyjemności, imponujący panowaniem nad formą utworów i dyscypliną solistów, nie pozbawiony jednak charakterystycznych dla jazzu elementów improwizacji. Q Ya Vy proponuje dźwięki, barwy i emocje z każdego regionu muzyki. Dlatego jest tak interesujący i nieprzewidywalny, regionalny i międzynarodowy zarazem.

 

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE (Centrum Reymontowskie – Zagroda Ludowa)

  • kiermasz sztuki ludowej z udziałem twórców ludowych i możliwością zakupu wytworów rękodzieła; degustacja potraw kuchni regionalnej, przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Lipcach Reymontowskich; loteria fantowa GOKSiR /15.00
  • występ Amatorskiego Zespołu Regionalnego im. Wł. St. Reymonta /18.30
  • występy zespołów działających przy GOKSiR /19.00
  • zabawa ludowa /19.30 – 24.00

 

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.