Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

"Kolory Polski" - Ale polskie kino - Rogów

31 lipca 2016, 18.00 Wstęp wolny

Rogów, Arboretum SGGW, ul. Leśna 1 (scena plenerowa na leśnej polanie)

 

 

godz. 18.00 I nadal (nie)oporni!

Wykonawcy: Chór dla (nie)opornych, Mariusz Lewy – dyrygent

Na scenie plenerowej w Rogowie wystąpi istniejący przy Filharmonii Łódzkiej amatorski Chór dla (nie) opornych, który w tym roku świętuje 5-lecie swojej działalności. Od jesieni 2013 zespół pracuje pod kierunkiem Mariusza Lewego. Chór prezentował się już podczas minionych edycji Festiwalu „Kolory Polski”, tym razem wykona następujące utwory: „Chóralne opowieści”, M. Lewy – „O babie co mak siała”, J. Larson – „Seasons of Love”, P. Banach – „Teksański” oraz „Piosenka dla ukochanej” z repertuaru kabaretu „Potem”.

 

godz. 19.00 Ale polskie kino
Stulecie Orkiestry - Dogrywka!

 

Wykonawcy:

Hollyłódzka Orkiestra Filmowa pod dyrekcją Jana Niedźwieckiego, Aleksandra Wiwała – sopran

 

Przeboje muzyki filmowej zaprezentuje Hollyłódzka Orkiestra Filmowa, w której skład wchodzą muzycy Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego, Akademii Muzycznej w Łodzi i orkiestry salonowej Alla Vienna. „Obserwując rozkwit popularności muzyki filmowej i mając na uwadze filmowe tradycje Łodzi, jesteśmy przekonani, że nasz zespół wpisze się w ten trend, znajdując uznanie melomanów” – powiedział jesienią ub.r. Jan Niedźwiecki, szef nowo powstałej wówczas Orkiestry. Orkiestra, wraz z zespołem Vivid Singers, z powodzeniem realizuje projekt „Queen symfonicznie”, wywołując aplauz publiczności w całej Polsce.

Podczas koncertu w Rogowie, poświęconego muzyce polskiego kina, usłyszymy m.in. kompozycje Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, Wojciecha Kilara, Krzesimira Dębskiego, Waldemara Kazaneckiego, z seriali i filmów: „Pan Tadeusz”, „Czterdziestolatek”, „Janosik”, „Stawka większa niż życie”, „Noce i dnie”, „Dom”, „Czarne chmury”, „Alternatywy 4” i wielu innych.

 

Wydarzenia towarzyszące:
Wystawa pszczelarska połączona z degustacją miodów Ziemi Brzezińskiej, Wzniesień Łódzkich i Rawki (wpisanych na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi), przygotowana przez Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach; od g. 17.00
Zwiedzanie Alpinarium i Arboretum SGGW w Rogowie (w dniu koncertu czynne do g. 19.00; bilet normalny 9 zł, ulgowy 6 zł, dzieci do lat 6 wstęp wolny)

 

Rogów

 


Z WYCIECZKĄ NA KOLORY

W programie: Rogów – ciekawe miejsca (przyroda, ogród, kolejka wąskotorowa, pamiątki z okresu I Wojny Światowej)

Cena wycieczki 50 zł, wyjazd g. 14.00

Koszt uczestnictwa (w tym przewodnik, ubezpieczenie, bilety do wybranych obiektów) podany jest przy informacji o wycieczce. Liczba miejsc ograniczona – jednak by wyjazd doszedł do skutku, grupa musi liczyć co najmniej 30 osób.

Miejsce zbiórki: ul. Traugutta 18 (przed Łódzkim Domem Kultury). Godziny wyjazdu mogą ulec zmianie – uczestnicy wycieczki zostaną o tym wcześniej powiadomieni.

Informacje, zapisy i sprzedaż wycieczek: Towarzystwo Przyjaciół Łodzi, ul. Piotrkowska 17, front, I piętro, p. 12, e-mail: tplodz1959@wp.pl, http://www.tplodzi.eu, tel. +48 607 828 892.

Sprzedaż rozpoczyna się 13 czerwca. Rezerwacje telefoniczne nie będą przyjmowane.

Godziny otwarcia TPŁ: w czerwcu od poniedziałku do czwartku g. 11.00-14.00, w lipcu i sierpniu we wtorek i piątek g. 14.00-17.00.

Organizator wycieczek zastrzega sobie możliwość zmiany programu lub kolejności zwiedzanych obiektów z przyczyn od niego niezależnych.

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.