Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Galowy Koncert Sylwestrowy

31 grudnia 2016, 19.00 Ceny biletów: 99 PLN, 139 PLN (w kasach FŁ oraz na www.ticketpro.pl)

W tym roku w wieczór sylwestrowy w Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej o rozrywkę na najwyższym poziomie zadbają orkiestra salonowa Alla Vienna oraz wspaniali soliści!

Muzycy Alla Vienna - znani m.in. ze spektaklu „Muzyka zespołu Queen symfonicznie” i filmowych projektów - tym razem zaprezentują się w nieco bardziej klasycznej odsłonie. Na Galowy Wieczór Sylwestrowy zaprosili doskonałych solistów, na czele z najpopularniejszym polskim tenorem – Bogusławem Morką. - Od dwóch lat współpracujemy z panem Bogusławem – mówi Jan Niedźwiecki, szef Alla Vienna. - Cieszymy się, że wreszcie udało się namówić legendarnego tenora do występu w Łodzi.

Bogusław Morka zaprezentuje cały wachlarz swoich możliwości: najpiękniejsze arie operowe – m.in. „Nessum Dorma” (Turandot), najpopularniejsze fragmenty operetek „Wielka sława to żart” (Baron Cygański) oraz światowe evergreeny (m.in. Besame Mucho, Moonriver, My way). Partnerować mu będzie ceniona sopranistka – Iwona Kaczmarek. W jej wykonaniu usłyszymy m.in. czardasza z „Księżniczki Czardasza”, Memory z musicalu „Koty”. Uświetnią wieczór duety: „Usta milczą dusza śpiewa”, Tonight z „West Side Story” oraz „Time to say Godbye”.

Kolejną atrakcją wieczoru będzie występ 12-letniego Adasia Kaczmarka – tegorocznego  uczestnika programu „Mam talent”. Młody wokalista zaśpiewa m.in. „Granade”  i „Delilahe”.

- Jak przystało na sympatyków muzyki filmowych, Alla Vienna zaprezentuje także kilka największych przebojów wielkiego i srebrnego ekranu, a melomani już dziś powinni zacząć przygotowywać się do konkursu  „Jaka to (filmowa) melodia?” - dodaje Janek Niedźwiecki.

Całość poprowadzi znana i lubiana prezenterka TVP3 Magdalena Michalak.

 

Sala Koncertowa Filharmonii Łódzkiej

31.12.2016, godz. 19.00 i 22.15

Projekt i organizacja koncertu: Hollyłódzka Agencja Artystyczna Jan Niedźwiecki

 

Alla Vienna to orkiestra złożona z siedmiu instrumentalistów, dysponujących bogatym dorobkiem artystycznym i estradowym. Związani są z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina, Akademią Muzyczną im. G i K. Bacewicz w Łodzi i Filharmonią Świętokrzyską im. O. Kolberga. Występują pod dyrekcją zastępcy koncertmistrza Filharmonii Łódzkiej – Marty Niedźwieckiej.

Zespół powstał w 2008 roku. Swój repertuar budował wokół muzyki wiedeńskiej. Sukcesywnie powiększał repertuar o muzykę musicalową, filmową i rozrywkową. Dziś wizytówką zespołu są nowatorskie projekty, łączące różne gatunki muzyczne: „Ale Kino”, „Kochamy Seriale”, „Muzyka Zespołu Queen Symfonicznie”, „Filmowe Piosenki z chórem” oraz „Piosenki Anny German”.

Z roku na rok zespół wzbogaca artystyczne portfolio, wypełniając do ostatniego miejsca najbardziej prestiżowe sale koncertowe i zbierając entuzjastyczne recenzje. Od 2012 roku zagrali prawie 200 koncertów, stając się najczęściej koncertującym polskim zespołem klasycznym. Od 2012 roku zespół współpracuje z holenderską agencją, koncertując w Holandii.

Skład zespołu:

Marta Niedźwiecka – koncertmistrz, skrzypce

Małgorzata Smyczyńska - Szulc - wiolonczela

Jan Dobrowolski – flet

Mariusz Barszcz – klarnet

Adam Manijak – fortepian

Tomasz Wrocławski – perkusja

Jan Niedźwiecki – kontrabas, gitara basowa, aranżacje

 

Bogusław Morka. Liczne nagrania radiowe i telewizyjne przyczyniły się do spopularyzowania jego kunsztu wokalnego, a niezapomniane kreacje sceniczne zyskały mu setki wielbicieli. Często koncertuje w kraju i za granicą. Wielokrotnie gorąco oklaskiwała jego występy Polonia w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Bogaty repertuar artysty - arie operowe, operetkowe i pieśni popularne - pozwala mu na zaprezentowanie w pełni talentu wokalno-aktorskiego, a świetne warunki sceniczne sprawiają, że z powodzeniem kreuje największe role romantycznych amantów w spektaklach muzycznych. To śpiewak o niebywałej wszechstronności, czuje się znakomicie zarówno w operze, jak i w krainie operetki.

Bogusław Morka jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie, w klasie śpiewu profesora Michała Szopskiego. Już na trzecim roku studiów zaproponowano mu współpracę z Teatrem Wielkim w Warszawie. W 1984 roku zadebiutował partią Artura w „Łucji z Lammermoor” G. Donizettiego, a dwa lata później dostał wspaniałą szansę zaśpiewania głównej partii tenorowej Kazimierza w operze „Hrabina” Stanisława Moniuszki. Wkrótce spełniło się jego marzenie - zaśpiewał partię Alfreda w „Traviacie” i Pinkertona w „Madame Butterfly”. W 1992 roku Bogusław Morka został zaproszony jako - jedyny polski tenor! - do udziału w koncercie „Serce za Serce” u profesora Zbigniewa Religi w Zabrzu, gdzie bohaterem wieczoru był wielki tenor Placido Domingo, z którym zaśpiewał duet Macduffa i Malcolma z opery „Macbeth” G. Verdiego. Ogromną popularność Bogusław Morka zdobył także jako wspaniały odtwórca kilku świetnych premier operetkowych na scenie Teatru Muzycznego „Roma” w Warszawie, gdzie wystąpił m.in. w „Baronie Cygańskim” J. Straussa, „Księżniczce Czardasza” E. Kalmana oraz „Ptaszniku z Tyrolu” C. Zellera.

Z powodzeniem koncertuje na scenach Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Australii. Można go usłyszeć i zobaczyć na koncertach w całej Polsce; jest stałym bywalcem wielu festiwali muzycznych, a w szczególności Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. Liczne nagrody takie jak: Złota Muza Polskich Nagrań, Złoty Krzyż Zasługi, Polonia Restituta, Honorowa Złota Malwa czy nagroda Zasłużony dla Miasta Warszawy za wybitne osiągnięcia artystyczne są wyrazem podziwu dla jego sztuki wokalno-aktorskiej. Kalendarz jego występów jest szczelnie zapisany nazwami miast, w których często gości, bo dla wielu miłośników muzyki poważnej i popularnej Bogusław Morka to artysta uwielbiany i oczekiwany.

Iwona Kaczmarek -  sopran liryko-dramatyczny. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Od 2006 r. współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi. Debiutowała w partii tytułowej w operze G. Verdiego „Aida”. W repertuarze m.in. ma role w operach: Aida, Tosca, Hrabina, Halka, Trubadur oraz partie w operetkach: Baron cygański, Wesoła Wdówka, Księżniczka Czardasza. Występuje gościnnie w całym kraju, śpiewając zarówno repertuar klasyczny jak i estradowy.

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.