Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Aranjuez – Wielkie święto hiszpańskiej gitary

1 grudnia 2014, 19.00 Ceny biletów: 140 PLN, 90 PLN

Organizatorem koncertu jest EuroSpectacles

Z materiałów organizatora:

"Wielkie święto hiszpańskiej gitary" - to koncert, podczas którego zaproszeni muzycy przeniosą nas do Andaluzji, tego regionu Hiszpanii, w którym zatrzymał się czas i gdzie tryumfują zmysłowość, czar, rytm i spontaniczność.
Największą atrakcją wieczoru będzie słynny „Koncert z Aranjuez” J. Rodrigo. To niepowtarzalne arcydzieło muzyki gitarowej już od ponad osiemdziesięciu lat święci triumfy na wszystkich estradach koncertowych świata.
Ponadto zabrzmi poruszająca suita symfoniczna G. Bizeta „Carmen”, podczas której przeniesiemy się do zmysłowej Sewilli. 
Podczas wieczoru zostaną również zaprezentowane „Fantasia para un Gentilhombre” J. Rodrigo oraz „El Amor Brujo” Manuela de Falli.
Do pełnej życia Andaluzji zabierze nas wybitny gitarzysta solowy, Rolando Saad, który występował w salach koncertowych Europy i Ameryki. Oklaskiwała go publiczność Concergebouw w Amsterdamie, wiedeńskiego Musikverein, Tonhalle w Zurychu, Filharmonii Berlińskiej, Teatro Real w Madrycie i Gran Teatre del Liceu w Barcelonie.
Urodził się w argentyńskiej Cordobie. Studia muzyczne ukończył w Barcelonie. Jest laureatem wielu międzynarodowych nagród w Polsce i we Włoszech. Uczestniczył w licznych recitalach poświęconych życiu i pracy Francisco Tarregi i Andresa Segovii, miał również zaszczyt koncertować u boku samego Joaquína Rodrigo. Wielokrotnie występował jako solista pod dyrekcją m.in. Yehudi Menuhina, Fuata Mansurowa, Alberto Lysego i Gennadi Provotorova. Jest jednym z niewielu gitarzystów wyszkolonych w technice opuszkowej Francisco Tarregi.
Doskonałe opanowanie tej techniki oraz dynamika wyrazu sprawiają, że gitarzysta Rolando Saad potrafi koncertować z orkiestrą bez nagłośnienia.
Wielkie Święto hiszpańskiej Gitary – w listopadzie w najważniejszych salach koncertowych Polski.

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.