Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

„ANIOŁ ZAGŁADY” - The Metropolitan Opera: Live in HD

18 listopada 2017, 19.00 Kup bilet > Ceny biletów: 80 PLN, 60 PLN, 40 PLN

PREMIERA SEZONU / PO RAZ PIERWSZY W MET

Kolejna transmisja z nowojorskiej Metropolitan Opera może zainteresować nie tylko melomanów, ale i miłośników kina, którzy chcą zobaczyć, jak obrazy ze srebrnego ekranu mogą zostać przeniesione na sceniczne deski. Najnowsza opera Thomasa Adésa „Anioł zagłady” oparta jest na intrydze przedstawionej w filmie Luisa Buñuela o takim samym tytule (El Angel exterminador, 1962). Grupa zamożnych znajomych spotyka się na wspólnej kolacji. Gdy przyjęcie dobiega końca, z niewyjaśnionych powodów goście nie są w stanie opuścić domu. Okoliczności: ucieczka służby, głód, pragnienie, brak możliwości wydostania się z zamknięcia, wydobywają z bohaterów tej historii najgorsze, mroczne instynkty, a rodzące się konflikty doprowadzą ich do skraju wytrzymałości i człowieczeństwa. Jak daleko posuną się ludzie mieniący się „cywilizowanymi”, by uwolnić się z matni? Tę historię opowiedzą znakomici artyści Met. Wśród solistów znaleźli się Audrey Luna, Amanda Echelaz, Sally Matthews, Sophie Bevan, Alice Coote, Christine Rice, Iestyn Davies, Joseph Kaiser, David Portillo, David Adam Moore, Kevin Burdette, Frédéric Antoun, Rod Gilfry, John Tomlinson i Christian Van Horn. Za pulpitem dyrygenckim stanie sam kompozytor.

Wykonawcy:

Dyrygent: Thomas Adès

Obsada: Audrey Luna, Amanda Echalaz, Sally Matthews, Sophie Bevan, Alice Coote, Christine Rice, Iestyn Davies, Joseph Kaiser, Frédéric Antoun, David Portillo, David Adam Moore, Rod Gilfry, Kevin Burdette, Christian Van Horn, John Tomlinson

Reżyseria: Tom Cairns

Program:

Thomas Adès - Anioł zagłady

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.