Wrzesień '20

Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

„Makbet” – transmisja z cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD”

Makbet, metropolitan opera11 października 2014, 18.55 Kup bilet >Ceny biletów: 80 PLN I strefa, 60 PLN II strefa, 40 PLN III strefa

„Makbetem” Giuseppe Verdiego rozpoczynamy siódmy pełny sezon transmisji przedstawień operowych z nowojorskiej The Metropolitan Opera. To samo dzieło mogli obejrzeć operomani, którzy przybyli na pierwszą transmisję operową z Nowego Jorku w Filharmonii Łódzkiej, która miała miejsce 12 stycznia 2008 roku. FŁ przystąpiła do programu „The Met: Live in HD” jako pierwsza instytucja w Polsce. Dzięki nowoczesnej technologii melomani mogą oglądać spektakle w znakomitym wykonaniu, z udziałem doborowych aktorów, w tym samym czasie, co nowojorczycy. W tym sezonie zapraszamy Państwa na dziesięć transmisji, między innymi „Carmen” Bizeta, „Cyrulika sewilskiego” Rossiniego, „Śpiewaków norymberskich” Wagnera i operetkę „Wesoła wdówka” Lehára. W „Makbecie” 11 października w postać bezwzględnej Lady Makbet wcieli się Anna Netrebko, słynna rosyjska sopranistka, zamieszkała w Nowym Jorku, ceniona szczególnie za interpretację ról w XIX-wiecznych dziełach rosyjskich i włoskich. Jako jej mąż wystąpi serbski baryton Željko Lučić. Na scenie Met śpiewa od 2006 roku, ale w roli Verdiowskiego Makbeta będzie można go zobaczyć po raz pierwszy.

 

Giuseppe Verdi „Makbet"

Wykonawcy:
Anna Netrebko, Joseph Calleja, Željko Lučić, René Pape
Fabio Luisi – dyrygent
Adrian Noble – reżyseria

przewidywany czas trwania:
3 godziny 15 minut

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.