Październik '21

po wt śr cz pt so nd
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
 
 
 
11
12
13
14
17
 
 
 
 
 
18
20
21
24
 
 
 
 
25
27
28
30
31
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

WAŻNY KOMUNIKAT

W związku z dyskusją wokół rozstrzygnięć Funduszu Wsparcia Kultury pojawiają się komentarze zestawiające kwotę, którą otrzyma FŁ, z dużo wyższymi kwotami dla innych podmiotów. Wielu komentujących sugeruje upolitycznienie tej decyzji. Informujemy, że wysokość wsparcia dla Filharmonii Łódzkiej jest zgodna ze złożonym wnioskiem.
Jesteśmy instytucją Samorządu Województwa Łódzkiego współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co jest źródłem poczucia stabilizacji. W bieżącym, pandemicznym roku, nie pomniejszono nam budżetu. To pozwoliło utrzymać poziom zatrudnienia, zadbać o bezpieczeństwo finansowe pracowników, zaprosić do współpracy artystów niezależnych i zachować płynność finansową. W najbliższych dniach sfinalizujemy z MKiDN umowę na dofinansowanie Filharmonii Łódzkiej kwotą 450 tys. zł, którą przeznaczymy na zakup wyposażenia naszej estrady. Otrzymaliśmy zapowiedź niepomniejszonego finansowania w kolejnym roku. Uznaliśmy, że wnioskowana przez nas do FWK kwota – 66 tysięcy złotych, choć może wydawać się niska, jest racjonalna i przede wszystkim zasadna.
Niezależnie od powyższego mamy potrzeby, ale nie bylibyśmy ich w stanie zaspokoić z pomocą środków przekazanych z FWK.
Nie ustajemy w pozyskiwaniu środków z innych źródeł.

Tomasz Bęben, dyrektor Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie

Październik '21

2021-10

02
QUEEN SYMFONICZNIE2 października 16:00
26
MAŁY KSIĄŻĘ26 października 17:00
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.