Kwiecień '19

SZTUKA PARTYTURY

Jutro przed koncertem w foyer FŁ zainstalujemy ekspozycję reprodukcji kilkunastu obiektów ze zbiorów Muzeum Sztuki w Łodzi, które są fragmentami współczesnych partytur, a zarazem dziełami sztuki. Publiczność przybyła na koncert symfoniczny „Polscy mistrzowie awangardy – w 25. rocznicę śmierci Witolda Lutosławskiego” będzie miała okazję przekonać się o korespondencji sztuk. „Cieszę się, że możemy pomóc w realizacji tej cennej inicjatywy. Zależy nam bardzo na tym, by znosić granice sztucznie dzielące różne dziedziny twórczości i realizujemy liczne przedsięwzięcia, które temu służą. Poza tym chętnie współpracujemy z instytucjami, które wnoszą istotny wkład w ożywianie i rozwój lokalnej kultury” – powiedział nam Jarosławow Suchan. Dziękujemy Panu Dyrektorowi za przychylność wobec naszego pomysłu i współpracę przy realizacji przedsięwzięcia.

Fot. Bogusław Schaeffer, Partytura PR - I. horror vacui; MS/SN/RYS/63; zdjęcie reprodukcji rysunku

Salon Przyjaciół Filharmonii Łódzkiej

Kwiecień '19