ROMANTYCZNE ZAKOŃCZENIE SEZONU

Koncert wieńczący sezon artystyczny 2021/2022 w Filharmonii Łódzkiej odbywał się w ramach obchodów 200 lat polskiego romantyzmu. Był wyjątkowy również z innych powodów, o czym na portalu „Presto” pisze Maria Krawczyk.

„Nadszedł czas wakacji, zatem za nami kolejny sezon artystyczny, zwieńczający jednocześnie pięcioletnią kadencję dyrektora artystycznego – Pawła Przytockiego, który tego wieczoru poprowadził orkiestrę. Ponadto łódzcy filharmonicy przedstawili publiczności twórczość dwóch ciekawych osobowości: Józefa Wieniawskiego (którego działalność została niestety przyćmiona przez jego starszego brat, wszystkim znanego Henryka Wieniawskiego) oraz Karola Szymanowskiego – romantyka kierującego się w stronę modernizmu”, relacjonuje dziennikarka.

Tego wieczoru dyrektorzy FŁ, Tomasz Bęben i Paweł Przytocki, żegnali Ewę Gramsz, odchodzącą na emeryturę wieloletnią chórzystkę, a także dziękowali łódzkiej publiczności za tłumny powrót do sali koncertowej po pandemicznej przerwie. A jak recenzentka oceniła część muzyczną tego wieczoru – wykonanie Symfonii D-dur op. 49 Józefa Wieniawskiego i „Stabat Mater” op. 53 Karola Szymanowskiego? Całą relację można przeczytać tu: Romantyczne zakończenie sezonu w Filharmonii Łódzkiej (prestoportal.pl).

Iwona Sobotka, Aleksandra Opała, Jarosław Bręk oraz Chór i Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Pawła Przytockiego, fot. Marcin Stępień

2024-04

GREGORIAN GRACE13 kwietnia 16:00