Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

„Przestrzenne korelacje”

W foyer na dole została otwarta wystawa „Przestrzenne korelacje”, prezentująca 10 nowych prac Agnieszki Wasiak (łódzka ASP). Prace te tworzą dwa cykle: „Złożoność” i „Konstelacje”, uzupełnione kilkoma pracami z lat 2012-2013.
„Geometria jest ‘środowiskiem’, w którym materializuję interesujące mnie problemy i zagadnienia – pisze autorka prac. – Geometria jest dla mnie czymś więcej niż konstrukcją – jest miejscem logosu artystycznego. Odpowiada ona mojej głębokiej potrzebie porządku. W moich pracach odwołuję się do specyficznej struktury rytmicznej uzyskiwanej w wyniku różnych eksperymentów z papierem, który stanowi materialną bazę dla mojej sztuki. Do interesujących mnie problemów w sztuce należą: przestrzeń, a ściślej przestrzeń minimalna, rytm oscylujący na pograniczu faktury, światło oraz równowaga, a także poszukiwanie i swego rodzaju celebrowanie zachodzących między elementami formy plastycznej subtelności, takich jak: współoddziaływanie barw, kształtów, rytmów, struktur, tajemnicze stwarzanie napięć, odnajdywanie proporcji i równowagi”.
Agnieszka Wasiak uzyskała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Projektowania Ubioru prof. Aleksandry Pukaczewskiej i w Pracowni Malarstwa prof. Jerzego Kudukisa. Doktorat (2008) i przewód habilitacyjny (2014) na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. Od 2015 kierownik Pracowni Podstaw Kompozycji. Od 2017 profesor nadzwyczajny w Katedrze Kompozycji na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. W dorobku artystycznym 14 wystaw indywidualnych i 60 wystaw zbiorowych. Prace w prywatnych zbiorach w kraju i za granicą.


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.