luty '19

Nie odwołujemy koncertu

Szanowni Państwo, trwa żałoba narodowa, jednak zdecydowaliśmy, że także dzisiejszy koncert symfoniczny odbędzie się. Jego dyrygent, a zarazem pierwszy dyrygent gościnny FŁ, Michał Nesterowicz, postanowił rozpocząć koncert wykonaniem krótkiego utworu poświęconego pamięci zmarłego tragicznie Prezydenta Pawła Adamowicza. Obecni na sali słuchacze będą poproszeni, by nie nagradzać muzyków brawami po tym utworze. Uczcijmy pamięć Zmarłego minutą ciszy.

Ilustracja: Wiktor Hartmann, Paryskie katakumby; fot. Wikipedia - grafika z wystawy, która była inspiracją dla Modesta Musorskiego; "Obrazki z wystawy" są w progranie dzisiejszego koncertu

Dla dzieci

luty '19