Maj '22

Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

MUZYCZNE ORŁY

„Muzyczne Orły” to międzynarodowy konkurs organizowany przez Fundację „Muzyka do Potęgi”. Tak jak w ubiegłym roku partnerem wydarzenia jest Filharmonia Łódzka, zaś uroczysta gala wręczenia nagród konkursowych odbędzie się w trzecim kwartale tego roku w gmachu FŁ.

Międzynarodowy Konkurs „Muzyczne Orły” powstał z potrzeby stworzenia przedsięwzięcia służącego uhonorowaniu wybitnych osiągnięć w dziedzinie muzyki poważnej. Ma ponadto promować muzyczną działalność artystyczną, naukową i edukacyjną w obszarze kultury wysokiej, popularyzować muzykę poważną w Polsce i za granicą, promować wybitne przedsięwzięcia kultury muzycznej oraz ich pomysłodawców i realizatorów, a także projekty skoncentrowane na tworzeniu nowych wartości i poszukiwaniu oryginalnych oraz innowacyjnych środków ekspresji artystycznej. Celem konkursu jest ponadto wspieranie aktywności edukacyjnej i popularyzatorskiej w dziedzinie muzyki poważnej.

Nagrody przyznawane są w dwóch sekcjach – polskiej i zagranicznej – w dziewięciu kategoriach: płyta fonograficzna, kompozycja, prawykonanie, solista, zespół kameralny, dyrygent, publikacja naukowa lub popularnonaukowa, publikacja nutowa, wydarzenie muzyczne.

W skład kapituły konkursu wchodzą wybitni muzycy, w tym pedagodzy wyższych uczelni muzycznych oraz uznani w środowisku instrumentaliści i twórcy. Zwycięzcy otrzymają wykonane z brązu statuetki, a także złote, srebrne i brązowe wyróżnienia-dyplomy oraz nagrody pieniężne.

Konkurs jest dofinansowany w ramach programu NCK Kultura – Interwencje finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegóły Międzynarodowego Konkursu „Muzyczne Orły”, regulamin i sposób zgłaszania kandydatur dostępne są na stronie: http://muzyczneorly.pl.


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie

Maj '22

2022-05

14
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.