Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego współprowadzi FŁ

20 marca 2019 r. w FŁ odbyła się uroczystość. Rozpoczęło ją podpisanie umowy o współprowadzeniu Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina pomiędzy Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego a Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego. Gości, wśród których byli rektorzy łódzkich uczelni, dyrektorzy instytucji kultury, artyści i dziennikarze, powitali Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński, Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber i Dyrektor Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina Tomasz Bęben.
„Do współprowadzenia wybieramy instytucje na wysokim poziomie, jesteśmy przekonani, że Filharmonia, która ma tak długą tradycję i tak prężnie się rozwija, w pełni na to zasługuje – powiedział wicepremier. Ministerstwo, poczynając od tego roku, włączy się w finansowanie FŁ, oferuje także nowe możliwości rozwojowe związane z realizacją projektów. „Spełniamy obietnicę – powiedział marszałek. – Filharmonia długo czekała na tę chwilę”. „Nasza filharmonia wchodzi na poziom instytucji narodowej – mówił dyrektor FŁ Tomasz Bęben – to wielka satysfakcja, ale i zobowiązanie”.
W drugiej części spotkania minister Piotr Gliński wręczył medale „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” ośmiu przedstawicielom polskiej kultury wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej i działalności kulturalnej. Złoty Medal w dziedzinie sztuk wizualnych otrzymał Zbigniew Jerzy Antkowiak, Brązowe Medale otrzymali: w dziedzinie upowszechniania kultury – Jadwiga Kamińska, Marek Franciszek Kamiński, Zofia Kotkowska-Michalska i Małgorzata Szymlet-Piotrowska, w dziedzinie edukacji kulturalnej – Bożena Jolanta Ozga-Morawska, w dziedzinie teatru – Sławomir Sulej, w dziedzinie filmu – Zdzisław Sowiński.
Następnie w sali koncertowej organista i kurator organów FŁ Krzysztof Urbaniak poprowadził prezentację organów barokowych i romantycznych, goście wysłuchali także minikoncertu. Po zakończeniu prezentacji premier i marszałek mieli okazję wejść do wnętrza instrumentu, by zobaczyć z bliska, jak pracują jego elementy.
Fot. Marcin Stępień


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.