Wrzesień '20

Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Mamy Śpiewamy i Przyjaciele

15 grudnia zapraszamy rodziny z dziećmi do Sali Kameralnej na interaktywny koncert „Mamy Śpiewamy i Przyjaciele (g. 15.00 i 17.00, bilety w cenie 10 PLN). Wszyscy obecni biorą aktywny udział we wspólnym muzykowaniu, tańcu, śpiewie, rytmizacji. Tradycyjne utwory muzyczne grane na instrumentach przeplatają się z elementami popularnych zajęć gordonowskich (opartych na teorii prof. Edwina Eliasa Gordona – jak Baby Boom Bum w FŁ). Koncert stymuluje zmysły dzieci: słuch, wzrok i dotyk. Poprzez ruch kształtuje się ich równowagę i propriocepcja. Rozbudza się wyobraźnia muzyczna. Wykonawcy słuchają dzieci, podążają za nimi, a wszyscy dorośli poprzez aktywne uczestnictwo, muzykowanie, stają się inspiracją dla nich.
Autorkami projektu i wykonawcami koncertu są Anna Szafraniec, Tatiana Szafraniec i Zofia Moląg-Kopeć. Anna Szafraniec to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, od lat związana z zespołem „Dziewczyny”. Koncertowała także z jazzowymi składami, w kraju i za granicą. Tatiana Szafraniec, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach (wokalistyka jazzowa) z przygotowaniem pedagogicznym jest certyfikowaną instruktorką zajęć gordonowskich. Zofia Moląg-Kopeć, wiolonczelistka, absolwentka wydziału instrumentalno-pedagogicznego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, od 2013 r. jest członkiem The Crew String Orchestra.
„Każda z nas jest mamą, muzykiem i nauczycielem. Kochamy to, co robimy, i dzielimy się swoją pasją”


 


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.