Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ

W sobotę 10 sierpnia o g. 8.30 z Łodzi wyruszy wycieczka do Skierniewic i Lipiec Reymontowskich, gdzie odbędzie się koncert „Kolorów”. Władysław Reymont i Stanisław Moniuszko to dwa nazwiska wielkich postaci, które będą tematem przewodnim wycieczki. By wprowadzić się w dziewiętnastowieczny klimat Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, odwiedzimy parowozownię w Skierniewicach, nad którą trzyma pieczę Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Spacerując po mieście zobaczymy także zabytkowy, pięknie odrestaurowany dworzec kolejowy z posągiem oczekującego na pociąg Wokulskiego, bohatera „Lalki” Bolesława Prusa, oraz niezwykłymi, socrealistycznymi freskami w poczekalni dworcowej. Odwiedzimy także m.in. zabytkowy Park Miejski z kilkudziesięcioma okazałymi pomnikami przyrody, Pałac Prymasowski i rynek.

Ze Skierniewic udamy się do Lipiec Reymontowskich – rozsławionych przez pisarza w „Chłopach”, za których otrzymał literacką Nagrodę Nobla. Dziś Lipce to siedziba kilku obiektów muzealnych. Być może za oknem pociągu komuś mignął domek dróżnika, w którym w latach 1888-1891 mieszkał Reymont. Będzie okazja, by zobaczyć go z bliska. Warto rozejrzeć się także po starym cmentarzu rzymskokatolickim z II poł. XIX w., z zabytkową drewnianą kaplicą św. Józefata.

 

Tegoroczne wycieczki zostały zorganizowane wspólnie przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego i Filharmonię Łódzką. Każda z wycieczek kończy się wysłuchaniem koncertu i powrotem do Łodzi. Obecna, jubileuszowa edycja „Kolorów Polski” zbiega się w czasie z setną rocznicą powstania województwa łódzkiego – program wycieczek został pomyślany tak, by ich uczestnicy mogli poznawać historię regionu.

 

Więcej informacji: w Punkcie Informacji Turystycznej w Manufakturze (695 131 113) i na stronie: www.rotwl.pl/wycieczki_kolory_polski_2019

 

Warto wspomnieć, że na uczestników wycieczki, jak i na wszystkich festiwalowych gości, czekają także atrakcje przygotowane przez naszego partnera, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipcach Reymontowskich. Będą to: kiermasz rękodzieła z możliwością degustacji potraw kuchni regionalnej (KGW w Lipcach Reymontowskich, m.in. pierogi, barszcz lipiecki, wiejski chleb, ciasto drożdżowe) – od 15.30, loteria fantowa GOKSiR – 18.30, występ zespołu działającego przy GOKSiR –19.30, a na koniec zabawa ludowa.

 


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.